Польща святкує перемогу Зеленського і світ на Донбасі! Туск навіть на українському заговорив. фото

Президент Європейської ради Дональд Туск закликав РФ звільнити всіх політичних в’язнів.

Президент Європейської ради зробив це на українській мові, про що написав портал Гордон.юа. Відповідний твіт Туск опублікував на своїй сторінці в Twitter відразу після завершення процедури обміну утримуваними особами.

Він написав, що звільнення Олега Сенцова і українських моряків подарувало йому відчуття полегшення. Також він закликав Росію поважати територіальну цілісність України.

“Нарешті! Звільнення Олега Сенцова і українських моряків переповнює мене почуттям полегшення. Я продовжую закликати Росію звільнити всіх політв’язнів і поважати територіальну цілісність України”, – заявив президент Ради Європи.

Раніше повідомлялося, що в ЄС сподіваються, що Україна і Росія використовують сьогоднішній обмін як відправну точку у врегулюванні ситуації на Донбасі. Принаймні, такими словами поділилася головний дипломат Євросоюзу Федеріка Могеріні.

Обмін полоненими між Україною і РФ нарешті відбувся. Це означає, що, нарешті, Олег Сенцов, Павло Гриб, Едем Бекіров, 24 захоплених українських моряків і інші, до звільнення яких Європейський союз закликав стільки раз, вільні і повернулися в свою країну “, – йдеться в повідомленні.

Федеріка Могеріні зазначила, що звільнення українців є свідченням роботи і рішучості тих, в тому числі громадянського суспільства, активістів і юристів, хто невтомно працював для досягнення цього результату.

В Україні в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексей Сізановіч, а також захоплені Росією у Керченської протоки моряки.