“Починається з кожного”. Зеленський емоційно звернувся до українців. “Не просто гасло”

Президент Володимир Зеленський закликав громадян чинити так, щоб День Європи був в Україні щодня.

Про це йдеться у зверненні глави держави до українців з нагоди Дня Європи.

«Сьогодні ми відзначаємо особливе свято – День Європи. Впевнений, що «Україна – це Європа» не повинно стати просто формальним гаслом, яке ми згадуємо раз на рік. Це має бути частиною нашої свідомості», – зауважив президент.

На його переконання, Європа – це насамперед спосіб мислення.

«Європа починається з кожного з нас. З кожного громадянина. З дотримання законів, сплати податків, захисту демократичних цінностей та громадянського суспільства, вільного волевиявлення, свободи слова, думки та віросповідання, рівності та поваги. З «алергії» на те, щоб брати чи давати хабарі, з правильно запаркованого авто та недопалка, викинутого у смітник. Давайте робити так, щоб День Європи був у нас кожного дня», – сказав Зеленський.

Також глава нагадав, що цьогоріч у Європі відзначили 70-річчя проголошення Декларації Шумана, з якої фактично почав свій відлік Європейський Союз.

«Слова Робера Шумана актуальні й сьогодні: «Європа не буде побудована одразу або за єдиним планом». Побудова об’єднаної, квітучої та успішної Європи триває. Для мене очевидно, що цей процес не може вважатися завершеним без України», – наголосив Зеленський.

Він висловив сподівання, що Україна стане повноправною частиною європейської родини.

Зазначимо, у суботу, 16 травня, українці відзначають День Європи. Після здобуття незалежності Україна ухвалила стратегічний курс на євроінтеграцію та висловила наміри якнайшвидше приєднатися до Європейського співтовариства. Саме тому й був встановлений у нашій країні День Європи, який відзначається з 2003 року згідно з Указом Президента “Про День Європи” у третю суботу травня.

ДЖЕРЕЛО