Підозрюють у державній зраді: скандал з Медведчуком може отримати продовження

Слідство розглядає заяву політика Віктора Медведчука як інформаційну підтримку дій терористів на окупованій території України.

“Заяви пана Медведчука є достатньо юридично продуманим маскуванням, бо він постійно підкреслює, що йдеться про проект закону щодо змін до Конституції, а будь-який політик може агітувати за зміни до будь-якого закону, навіть до Основного закону. Однак я наполягаю, якщо навіть юридично виважена заява щодо змін до Конституції співпадає з декларованими цілями і практикою терористів на тимчасово окупованих територіях, то є інформаційною підтримкою підривної діяльністю проти нашої країни. Остаточний висновок з цього питання може бути здійснений виключно слідчим СБУ після вивчення результатів лінгвістичної експертизи, проведеною у профільному експертному центрі”, – заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко журналістам після засідання комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

При цьому він додав, що у випадку якщо лінгвістично-семантична експертиза покаже, що заяви є інформпідтримкою терористів, то слідчі СБУ приймуть рішення “процесуального характеру”.

Він уточнив, що провадження відкрито за статтею ККУ 111 і 110 (“Державна зрада” і “Порушення територіальної цілісності”).

Залишити відповідь