Новий Генеральний прокурор Руслан Рябошапка намір вимагати у парламенту арешту колишнього президента. Про це повідомило видання «Фокус» з посиланням на інтерв’ю чиновника.

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка

Як сказав Глава ГПУ, він не боїться перетворитися в Максиміліана Робесп’єра в контексті завдання Генпрокуратури забезпечити посадки топ-чиновників. Для тих, хто не в курсі, Робесп’єр – французький революціонер, який закликав убити поваленого короля Людовика.  

Як заявив Рябошапка, на своїй посаді він бачить три завдання: це реформа, оновлення прокуратури, і повернення до нормального і стабільній роботі органів прокурорського самоврядування та кваліфікаційно-дисциплінарної комісії.

За словами Руслана Рячбошапкі, від ГПУ чекають “жорсткої реакції на вбивство журналістів і крадіжці на війні”.

Руслан Рябошапка намір вимагати арешту колишнього президента

“Це будуть жорсткі речі, але саме так ми привчимо людей до того, що покарання невідворотне”, – заявляє глава ГПУ.

Також Рябошапка в інтерв’ю підкреслив, що буде “не просити, а вимагати” у Верховної Ради арешту колишнього президента або інших топ-чиновників. На думку генпрокурора, немає різниці: колишні президенти, народні депутати або хтось ще. На його переконання, перед законом усі рівні.

«Скажімо так, рука не здригнеться по кому завгодно, хто є в парламенті”, – зазначив Рябошапка.

На ці слова і порівняння з Робесп’єром можна помітити, що в результаті французький революціонер, за призовом якого був страчений король, сам був заарештований, оголошений змовником і обезголовлений.

Нагадаємо, що свою посаду генпрокурора Руслан Рябошапка отримав 29 серпня, після звільнення Юрія Луценка. Також своїм наказом, новий генпрокурор звільнив військового прокурора Анатолія Матіоса.