Олександр Попов – нардеп і найближчий соратник Януковича, який віддав “Беркуту” фатальний наказ

Колишній мер і нардеп Олександр Попов відомий, як ставленик екс-президента Віктора Януковича і автор наказу про розгін Майдану.

Скандальний “регіонал” і соратник п’ятого президента України намагався знову прорватися до влади. Він балотувався до Верховної Ради по 212 округу в Дарницькому районі Києва. Але жителі столиці розчарувалися в своєму колишньому мерові і не пустили його в парламент дев’ятого скликання.

Олександр Попов перебував у Партії регіонів і був депутатом Верховної Ради України VI скликання.

У березні 2010 року після перемоги на президентських виборах лідера ПР Януковича, створення нової парламентської коаліції був призначений главою МінЖКГ (в уряді Миколи Азарова).

Колишній регіонал Попов проходить у справі про розгін студентів на Майдані (свою провину не визнає і від суду не ховається).

Він звинувачується в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів і мітингів, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 (пособництво в перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

За даними ГПУ, досудове розслідування встановило, що в ніч на 30 листопада 2013 року Попов, діючи за попередньою змовою з колишнім заступником секретаря РНБО Володимиром Сівковичем, тодішнім начальником ГУМВС України в Києві Валерій Коряк і іншими на той час вищими посадовими особами, дав вказівку про завезенні на Майдан Незалежності в Києві комунальної техніки для встановлення новорічної ялинки, а Коряк, в свою чергу, використовуючи цю обставину, віддав наказ про розгін мирного мітингу працівниками полку міліції особливого призначе ня «Беркут», які жорстоко побили мітингувальників. Внаслідок цих протиправних дій більше 80 громадян отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Після цих подій на Майдані Незалежності в Києві на вулиці міст України вийшли сотні тисяч людей.

Під кінець березня 2013 року в Києві пройшов сильний снігопад, який на кілька днів паралізував місто.

В результаті непідготовленості міських служб до погодних катаклізмів, вже ввечері 22 березня люди опинилися в критичній ситуації.

Тисячі жителів столиці були змушені добиратися додому пішки через складні погодні умови, так як по місту перестав ходити громадський транспорт, а ті, хто їхав своїм ходом, виявилися заблоковані в пробках, загальна протяжність яких склала близько 800 км (згідно з даними сервісу «Яндекс -пробкі »).

23 і 24 березня ситуація не тільки не вирішилася, але ще більше посилилася: в магазинах закінчилися основні продукти харчування, а дорослі і діти, які залишилися в пробках, на десятки годин були позбавлені харчування, тепла і медичної допомоги. Усунути наслідки сильного снігопаду вдалося тільки через 2 дня за допомогою військової техніки.

Природно, у багатьох українців виникло питання: хто ж винен у трагедії? Адже про те, що наближається снігова буря, синоптики повідомили ще вранці 22 березня. Очевидно, міська влада не звернули на попередження уваги і, відповідно, не підготувалися до лиха.

Як повідомляли ЗМІ, мер міста Олександр Попов на початок стихії дивився футбольний матч у Варшаві.

Надзвичайна ситуація не тільки викликала обурення багатьох українців, але і серйозно підірвала репутацію градоначальника. Скориставшись цим, депутати з «Батьківщини» на сесії Київради почали вимагати відставки Олександра Попова.

Перезавантаження влади стало вироком для скандальних чиновників епохи Януковича. Українці зробили свій вибір, залишивши представників старої влади за бортом. І на цей раз наше суспільство змогло уникнути кривавої революції.

Яків Левін, блогер, журналіст