Обережно! Популярні препарати проти COVID-19 викликають смертельні ускладнення

Дослідження препарату Хлорохін, який використовують для лікування при COVID-19, частково припинили через ризик смертельних ускладнень.

У Бразилії припинили етап дослідження препарату Хлорохін на пацієнтах з коронавирусной хворобою, повідомляє Кореспондент з посиланням на видання The New York Times.

Відзначимо, що саме цей препарат з групи антималярійних ліків, який є і в українському протоколі лікування COVID-19.

Зокрема, в дослідженні взяли участь 81 госпіталізований пацієнт. Приблизно половині учасників давали дозу 450 мг хлорохіну два рази в день протягом 5 днів. Іншим призначали більш високу дозу 600 мг протягом 10 днів.

Протягом трьох днів дослідники почали помічати серцеві аритмії у пацієнтів, що приймали високу дозу. До шостого дня лікування померло 11 пацієнтів, тому етап дослідження з високими дозами препарату припинили.

Пацієнтам в дослідженні також давали антибіотик азитроміцин, який теж викликає ризик порушення серцевого ритму.

Дослідники сказали, що у них не було достатньої кількості пацієнтів, які приймали низькі дози, щоб зробити висновок, чи є Хлорохін ефективним для хворих з важким перебігом COVID-19. За їх словами, необхідні додаткові дослідження, що оцінюють ефективність препарату на ранніх стадіях захворювання.

Епідеміолог назвав робочий метод лікування COVID-19

За останніми даними, в світі зафіксовано понад 1,8 млн випадків зараження COVID-19, померли понад 114 тисяч осіб, видужали більше 423 тисяч. У Канаді інфіковані понад 24 тисяч осіб, 717 померли.