Новий конфлікт гримить в Україні: Чехія вимагає у Зеленського автономії Закарпаття

Скандальний проросійськи налаштований президент Чехії Мілош Земан зустрівся з членами “Всесвітньої Ради підкарпатських русинів” і обговорив з ними питання “великої автономії Закарпатської області в Україні”

У делегацію увійшли лідери організації, яка скаржиться на утиски русинів в Україні. Деякі з них також відомі тісними контактами з Росією, передає “Радіо Свобода”.

Зокрема Земану поскаржилися, що “українська влада досі не визнає, не поважає нашу мову і нашу культуру”. У відповідь він пообіцяв, що “про їхні проблеми буде говорити з українським президентом Володимиром Зеленським”.

земан

Серед учасників зустрічі в резиденції Земана був Василь Джуган – голова Всесвітньої Ради підкарпатських русинів в Чехії, його заступник Михайло Тяско, а також Дмитро Сидор, православний священик УПЦ (МП), засуджений в 2012 році в Україні (на три роки умовно) за звинуваченням в сепаратизмі.

Як повідомлялося раніше, на Закарпатті українці бояться повторення кримсько-донбаського сценарію через зростання підтримки Угорщиною своєї діаспори там.

Угорці – найбільша діаспора в регіоні, їх тут 150 тисяч або 11% населення області. Причому мадяри, як їх тут називають, розселені компактно в Берегівському, Мукачівському, Виноградівському та Ужгородському районах та вважають ці місця угорської землею.

Відносини з діаспорою почали загострюватися після того, як в угорському консульстві Берегово почали видавати паспорти жителям України, а разом з ними і поради, як приховувати їх від українських правоохоронців.

Українці і мадяри в регіоні поки намагаються жити мирно, але час від часу справа доходить до різних провокацій.

Проблему закарпатського сепаратизму хтось загострює навмисно, вважають жителі Берегово і додають, що «краще зайвий раз сірники не запалювати».