Ніяких „Амстердам+” більше не буде, і не треба мені пропонувати персональну долю в таких схемах. Звернення новообраного президента

Дорогі олігархи,
Я зібрав вас на закриту зустріч перед інаугурацією, щоб пояснити нові правила гри в нашій країні. Так, це наша країна, бо ваші корпорації контролюють половину економіки та сотні тисяч робочих місць українців. Два тижні тому я отримав підтримку 73% виборців, тому маю право ініціювати повну зміну суспільного договору еліт. Ми відміняємо клептократичну модель у відносинах влади, бізнесу та громадян.
Я не хочу бути ні новим Порошенком, ані новим Януковичем. Я не хочу стати олігархом за час перебування у владі, я не бажаю стати багатшим за кожного з вас. Мені не потрібно мати найбільшу фракцію в парламенті, контролювати уряд, суди і мерів міст. Тому я не буду проводити дострокові парламентські вибори в липні і заводити до парламенту „своїх” людей. У мене їх поки недостатньо. Я буду працювати з тими, кого оберуть українці, мої ідеї настільки прозорі і логічні, що їх підтримає будь-яка більшість депутатів.
Олігархи більше не будуть заробляти надприбутки за рахунок особливих таємних угод із владою. Рентабельність 20% я вважаю достатньою для роботи з державними контрактами. Для поставок енергоносіїв для потреб опалення житлового фонду – це буде 10%, і таким чином ми одразу зменшимо тарифи. Ніяких „Амстердам+” більше не буде, і не треба мені пропонувати персональну долю в таких схемах.
Виробництво спирту повністю виводиться з тіні, видобуток бурштину – легалізується, гральний бізнес – отримує прозоре регулювання. Всі платежі на митниці ідуть до державного бюджету.
Якщо хтось бажає купити державний банк чи взяти участь у приватизації – будь ласка, лише на загальних підставах та за справедливу ціну.
Натомість, я гарантую вам недоторканість вашого бізнесу від переділу, прозоре оподаткування, ми проведемо амністію капіталів і ваші статки стануть повністю легальними, після сплати невеликих справедливих зборів звичайно. Ми збільшимо і капіталізацію країни, і всіх ваших активів.
Займайтеся бізнесом, але не втручайтесь у роботу державних регуляторів та у політику. Ми ухвалимо закон про лобізм, і інтереси ваших галузей ви зможете захищати публічно, через лобістські фірми.
Якщо хтось проти – краще скажіть зараз. Порушників угоди чекатимуть неприємні зустрічі в Антимонопольному комітеті, СБУ на Генпрокуратурі. Незгодні з новими правилами можуть вже зараз шукати собі іншу клептократичну країну для ведення справ as usual. А ми підемо своїм шляхом. Після елітної угоди – у нас буде нова угода з усім суспільством. І я персонально буду гарантувати виконання цих угод.

Обраний Президент України
В.З.

Джерело