Неможливо виїхати і в’їхати в Україну. Всі кордони перекриті!

Україна посилила для своїх громадян правила в’їзду в Росію.

Так, ще 18 грудня 2019 року Кабінет міністрів України прийняв постанову, згідно з яким виїзд в Росію громадян України буде здійснюватися виключно на підставі закордонного паспорта. І ось цей день настав.

Так, Держприкордонслужба поінформувала своїх громадян, що з 1 березня українці не зможуть виїжджати в Росію на підставі внутрішнього паспорта громадянина України або свідоцтва про народження. У той же час прикордонники відзначили, що ті громадяни України, які до 1 березня вже виїхали в РФ за внутрішнім паспортом або свідоцтвом про народження (для дітей до 16 років), зможуть повернутися в Україну за цими документами.

«Держприкордонслужба рекомендує завчасно подбати про підготовку документів, щоб не мати зайвого клопоту під час прикордонного контролю», – заявили у відомстві.

Як вважають в ДПСУ, такі нововведення дозволять зменшити ймовірність незаконно вивезених неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливість встановити приналежність документа конкретній дитині.

А ось міністр закордонних справ України Вадим Пристайко пояснив необхідність таких заходів «дев’ятьма колами бюрократичного пекла» під час контролі на кордоні. Нові правила нібито значно скоротять час проходження прикордонного контролю, оскільки інформація з закордонних паспортів зчитується спецприборами за лічені хвилини.

У свою чергу директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник вважає, що таким хитрим способом Київ вирішив знизити кількість поїздок українців в РФ. По-перше, в закордонному паспорті залишається відмітка про перетин кордону, а по-друге, лише третина населення України має закордонні паспорти.