Не стало Жака Ширака. Екс-президент Франції помер на 86-му році

Відомий французький політик раптово помер.

Йдеться про колишнього президента Франції Жака Ширака, який помер у віці 86 років. Відзначимо, що Жак Ширак був президентом Франції з 1995 по 2007 рік. Про смерть колишнього лідера Франції повідомив Фредерік Салат-Бару, чоловік дочки колишнього глави держави. Про це написав портал Ведомости .

«Жак Ширак помер цього ранку серед членів своєї сім’ї. Мирно », – заявив Салат-Бару.

Жак Ширак

Відзначається, що перший політичний пост – муніципального радника в Сент-Фереоль – Ширак зайняв в 1962 році. Він брав активну участь у виборчих кампаніях Шарля де Голля і Жоржа Помпіду.

При Помпіду Ширак зайняв пост міністра сільського господарства, а вже при наступному президенті прем’єр-міністром Франції. Наступного разу цей пост Ширак зайняв тільки в 1986 році.

Молодий Жак Ширак

Уже в 1988 році він балотувався в президенти, але програє Міттерана. Після цього був змушений звільнити прем’єрське крісло. Друга спроба на президентських виборах 1995 року виявилася для Ширака вдалою, а в 2002 році він навіть був переобраний на другий термін.

Раніше повідомлялося, що президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр зробив гучну заяви стосовно своєї країни.

Так, глава ФРН визнав військові злочини німців, які вони вчинили за часів Другої світової війни в Польщі. Такі слова прозвучали з його вуст в рамках церемонії пам’яті жертв Другої світової війни, що відбулася в польському місті Велюнь. Штайнмаєр заявив: «Я схиляю голову перед жертвами нападу на Велюнь. Схиляємо голови перед польськими жертвами німецького насильницького панування. І я прошу вибачення ».

Примітно, що цю фразу він вимовив як на німецькому, так і на польською мовами. Він підкреслив, що ніхто не забуває про ті події, а також приймає відповідальність, яку покладає історія. Крім того, президент країни радий тому, що незважаючи на пережиті у війні жахи Німеччина і Польща все ж змогли досягти перемир’я. Польський президент Анджей Дуда заявив, що “Друга світова війна змінила світ” і забувати про це не варто.