Найголовніше за четвер, 29 серпня: новий склад Кабміну, Зеленський зірвався на Порошенко, полонені моряки повернулися в Україну

У перший свій робочий день Верховна Рада спробувала встигнути виконати побільше важливих справ і винести на розгляд дня всі серйозні питання. 

Таким чином, за 29 серпня нардепи усмоглі домогтися повернення полонених моряків, додому і оновити склад Кабміну. Крім цього була вражаюча перепалка між президентом України Володимиром Зеленським та Порошенко, а ось чим все закінчилося, читайте далі в матеріалі: 

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка опублікував у своєму Facebook пост про обмін полоненими між Україною і Росією. 

“Обмін завершився: моряки, Сенцов, Карпюк, Балух, Гриб летять додому”, – йдеться в повідомленні співробітниці Верховної Ради Анни Ісламова, яке в ніч на п’ятницю розповсюдив Рябошапка.

Військовополонених, які раніше затримувалися Росією вже прилетіли в Україну.  

Депутати прийняли в першому читанні закон про скасування депутатської недоторканності 

Зеленський змусив проголосувати навіть Петра Порошенка, який перед голосуванням невдоволено виступив з трибуни і закричав: “Не дочекаєтеся, ми підтримаємо цей законопроект в першому читанні”. В результаті, “За” проголосувало 363 депутата, також відомо, що в ході обговорення законопроекту ніхто з фракцій так і не наважився заявити, що не буде його підтримувати. Відзначимо, в проекті закону є пункт, який дозволить скасувати рішення через Констітуційний суд.

З’явилася інформація щодо нового генпрокурора України. 

Так, на цей пост запропонували кандидатуру – Руслана Рябошапка, який до цього обіймав посаду заступника керівника Офісу президента України. Відомо, що вже пройшло голосування з цього приводу і верхновний Радою був затверджений Руслан Рябошапка на пост Генпрокурора України. Рябошапка набрав 312 депутатських голосів. 

Президент України Володимир Зеленський запропонував залишити Арсена Авакова на посаді міністра внутрішніх справ. 

За інформацією журналістів, питання повторного призначення Авакова міністром було одним з найбільш дискусійних на засіданні фракції. Аваков буде очолювати МВС тимчасово, в межах двох місяців, тому що поки не встигли вибрати іншу кандидатуру. Працювати разом з Аваковим будуть заступники, затверджені з “Слугою народу”, один з яких очолить відомство. 

Крім цього, були затверджені голови СБУ, Генпрокуратури. За інформацією нардепа і радника президента Микити Потураєва, посаду глави Служби безпеки отримає нинішній в.о. Іван Баканов, а глави ГПУ – Руслан Рябошапка. На посаду міністра закордонних справ запропонували Вадима Пристайко. На пост глави Міноборони запропонований бізнесмен Андрій Загороднюк.