НАБУ почне кримінальне провадження проти Парубія

Голову парламенту підозрюють у нецільовому використанні бюджетних коштів.

Солом’янський районний суд Києва зобов’язав НАБУ почати кримінальне провадження проти голови Верховної Ради України Андрія Парубія. Відповідна постанова була оприлюднена в  Єдиному реєстрі судових рішень .

Як повідомляється, 22 февряля позивач передав в НАБУ заяву про вчинення Парубієм правопорушень, передбачених ст. 210 КК України – “Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням”, і ст. 364 КК України – “Перевищення службових повноважень”. 

Дані відомості були детективами НАБУ отримані, однак не внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Позивач звернувся до суду зі скаргою на співробітників НАБУ і з вимогою зобов’язати їх почати розслідування.

“Заслухавши пояснення учасників провадження, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню”, – вказується в постанові суду від 2 квітня 2019 року. 

“Зобов’язати посадову особу Національного антикорупційного бюро України, до компетенції якої входить внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, не пізніше 24 годин після отримання копії постанови, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, зазначених у заяві від 22.02.2019 року” , – йдеться в документі.