На заводі Порошенка продавали бойові машини за ВТРИЧІ завищеними цінами

Солом’янський райсуд Києва дозволив детективам НАБУ провести виїмку документів заводу “Ленінська кузня” (нова назва Завод “Кузня на Рибальському” – Ред.), що належить президенту Петру Порошенку і народному депутату Ігорю Кононенку, в рамках справи про закупівлю бронемашин “Тритон” за завищеними цінами .

Про це йдеться в ухвалі суду від 18 жовтня, оприлюдненій в Держреєстрі судових рішень, передає “Народна Правда“.

У документі говориться, що НАБУ розслідує закупівлю Державною прикордонною службою за гроші держбюджету бронемашин “Тритон” у заводу “Ленінська кузня” на загальну суму 59,5 млн грн. В рамках договору в грудні 2015 року та березні 2016 року завод “Ленінська кузня” передав 4 бронемашини “Тритон”.

У матеріалах суду зазначається, що розпорядженням Кабміну №439 від 14 травня 2015 року було передбачено закупівлю Харківським прикордонним загоном 34 одиниць “бойових дистанційних модулів” загальною вартістю 161,5 млн грн.

“Вартість одного бойового дистанційного модуля повинна була складати 4,75 млн гривень. Однак, фактично вартість однієї одиниці закупленого Державною прикордонною службою “Тритон-0103″ склала 14,876 млн грн”, – йдеться в судовому рішенні.

Також встановлено, що прийняття рішення керівництвом Держприкордонслужби із закупівлі зазначеної спеціальної техніки до введення її в експлуатацію є порушенням постанови Кабінету міністрів від 25 лютого 2015 року №345, яким затверджується порядок поставки озброєння, військової і спеціальної техніки.

Все це, як зазначено в рішенні суду, призвело до того, що за рахунок бюджетних коштів було придбано недосконалу спеціальну техніку, яка в момент придбання не могла в повному обсязі виконувати функції і завдання, на які розраховувала Державна прикордонна служба під час її закупівлі.

“Отримана за рахунок бюджетних коштів ДПС України у Заводу “Кузня на Рибальському” спеціальна техніка в кількості 4 одиниць фактично в 2016 році підрозділами державної прикордонної служби за цільовим призначенням не використовувалася”, – йдеться в судовому рішенні.

Суд частково задовольнив вимоги НАБУ і надав детективам доступ до ряду технічної та конструкторської документації.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Уряд передбачив на закупівлю “броньовиків” на “Кузні” 4,75 млн гривень за штуку, а фактична вартість “Тритону-0103” виявилася аж 14,876 млн грн.

Також раніше Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) проводило обшуки у сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Олександра. Вони тривали у рамках розслідування щодо рюкзаків, які МВС закупило наприкінці 2014-го та на початку 2015 року.

Джерело