Ми змінюємо нашу країну. Порошенко на наступні 5 років робить ставку на IT-сектор, високоточне машинобудування, транспорт і туризм

Ірина Луценко

Цього тижня у Верховній Раді відбулися слухання на тему «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки» за участю народних депутатів, міністра освіти Лілії Гриневич, міністра культури Євгена Нищука, представників НАН України, науковців та експертів.

Люди – основа держави та її головний потенціал. Ми побачили це в нашій новітній історії, коли об’єднання українців на Майдані зупинило злочинний режим і чітко зафіксувало прагнення до Європи. Патріоти зупинили агресію Росії і захистили нашу державність. Люди сформували запит на реформи, які протягом останніх 5 років реалізує Президент Порошенко.

Серед цих реформ, разом із відбудовою армії, посиленням позицій України на міжнародній арені, безвізовим режимом, незалежною Церквою, децентралізацією і багатьма іншими, надважливою є реформа освіти в Україні.

Новий освітній простір – це не тільки набуття компетентностей та знань, але і виховання у маленьких громадян людяності, толерантності та рівності. Ми вперше за 28 років на законодавчому рівні закріпили боротьбу з домашнім насильством, булінгом.

Вперше за ініціативою Президента Порошенка в освіті впроваджується інклюзивність. Діти з особливими потребами інтегруються в суспільство разом з іншими однолітками.

Актуальною проблемою залишається забезпечення доступу до якісної освіти дітей з сільської місцевості, а також доступу до глобальних мереж. Саме тому за ініціативою Президента в бюджет 2019 року закладено 1 млрд грн на закупівлю комп’ютерів та забезпечення доступу шкіл до інтернету.

Позитивним змінам сприяє децентралізація. Внаслідок перерозподілу бюджету на користь громад вони мають ресурси для формування середовища, дружнього до дітей та молоді.

Важливим є прагнення підвищувати соціальний захист педагогічних працівників (до 2023 року передбачено поступове підвищення мінімального окладу до 3 мінімальних заробітних плат), запровадження адресних допомог молодим спеціалістам, інвестування в їхнє навчання і подальше працевлаштування в громадах.

Президент Петро Порошенко в своєму плані на наступні 5 років робить ставку на кілька напрямків, які дозволять вивести Україну в регіональні лідери і прискорять розвиток економіки. Це IT-сектор, високоточне машинобудування, транспорт і туризм.

Результатом реформування секторів економіки, на яких наголошує Президент Порошенко, стане впровадження стандартів ЄС, зростання інвестицій, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджету, підвищення соціальних стандартів життя.

Структурна модернізація економіки в контексті підвищення її інноваційності дозволить забезпечити розвиток фундаментальної і прикладної науки в Україні; стимулюватиме співпрацю великих компаній з університетами, науковими, академічними та дослідницькими центрами; мотивуватиме студентів до отримання знань та компетенцій під час навчання, щоб в подальшому мати шанс працевлаштування в динамічних галузях з високими зарплатами.

В цьому контексті реформа освіти має принципове значення. Так само, як і доступність якісної освіти для всіх громадян України незалежно від віку, статі, стану здоров’я тощо; залучення в економіку категорій населення, які з різних причин не беруть в ній активну участь (майже 1 млн людей з інвалідністю працездатного віку, понад 14 млн пенсіонерів, освіта яких частково застаріла та потребує оновлення, зокрема, через програми навчання іноземним мовам, комп’ютерній грамотності тощо).

Успішна реалізація завдань, які стоять перед нами, є передумовою для прискореного розвитку економіки України, залучення потужних інвестицій, створення нових робочих місць та забезпечення вирішення нагальних соціальних проблем, розширення можливостей громадян.

Саме тому кошти, спрямовані на збереження та розвиток людського капіталу, є не видатками державного бюджету, а інвестиціями. Інвестиціями в наше з Вами майбутнє.
Ми змінюємо нашу країну. І вона буде країною заможних, вільних і щасливих людей.

Джерело