“Ми не врятували його, він покинув нас”: Помер Левко Лук’яненко

У віці 89 років помер відомий  український дисидент, один з авторів акта “Про Незалежність України” Левко Лук’яненко, передає Корупція.Інфо

Про це повідомив Голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Костянтин Іщейкін.

«Не стало Левка Лук’яненка. Зустрінемо першу річницю Незалежності без того, хто писав історичний Акт, хто боровся з режимом, без того, кому завдячуємо і державністю, і мотивацією, і без того, хто був совістю нації. Саме 24 серпня йому мало б виповнитися 90… Але сьогодні ми осиротіли», — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Інформацію про смерть Героя України підтвердила і дружина.

 

 

Нагадаємо, що раніше саме він повідомив про те, що пан Лук’яненко сьогодні потрапив до реанімації.

24 серпня Левку Лук’яненку мало б виповнитися 90 років.

За антирадянську діяльність та прагнення до незалежності України Левка Лук’яненка на початку 60-х років засудили до смертної кари, яку потім замінили на багаторічне ув’язнення. Загалом у радянських таборах Лук’яненко провів понад 25 років.

Він був серед засновників Української гельсінської групи, а на перших демократичних виборах до Верховної Ради УРСР став депутатом. І саме він написав Акт проголошення незалежності.