“МВФ – грабіжники, Захід вимагає хабарі”: Порошенко процитував епізод зі “Слуги народу” (відео)

Президент України Петро Порошенко в ході зустрічі з представниками бізнесу в Києві в понеділок почав свій виступ з цитування епізоду знаменитого серіалу “Слуга народу”, головну роль в якому грає його опонент по другому туру Володимир Зеленський. Трансляцію виступу Порошенка вів телеканал “112 Україна“.

“Отже, я починаю. У переговорах про черговий транш МВФ, цієї грабіжницької організації, з допомогою якої Захід експлуатує країни третього світу, від нас, від України вимагають 3% хабара. Вони також наполягають на монополії на видобуток сланцевого газу, що ми точно не можемо дозволити. Вони, міжнародні фінансові організації, хочуть, щоб ми скоротили на 50% виробництво сільськогосподарської продукції… Вони вимагають, щоб на 70% скоротили виробництво пшениці, вони вимагають відкриття сховища ядерних відходів у Чорнобильській зоні і розширення цього сховища на територію всієї Київської області. Дорогі друзі, диктат Заходу переходить усі мислимі і немислимі межі. А про “велику сімку”: вона боїться економічного і політичного зростання України, вона боїться перетворення України на реальну велику регіональну державу. Як ми цьому будемо протидіяти?” – цитує Порошенко.

Далі він звертається нібито до “міністра фінансів”: “Так, пане міністр фінансів. І нарешті покінчити з борговою залежністю. Це мій вам наказ”.

Після цього Порошенко пояснив, що нібито саме так виглядає програма співпраці України з МВФ та іншими фінансовими організаціями в серіалі “Слуга народу” і його головного персонажа – Василя Голобородька.

“Я чесно кажу, я не бачив цей серіал, читав по вижимках. Але потім взяв і переглянув – жахнувся. Антизахідна риторика, на жаль, як відомо, є частиною гібридної війни, яку Росія веде проти нашої держави. Я просто не знаю, якої думки про співробітництво з міжнародними фінансовими організаціями, співпраці з Фондом (МВФ, – ред.) дотримується мій опонент, кандидат у президенти, бо він ніби рівняння з усіма невідомими. Його кампанія подібна німому кіно, де актор жваво рухається, виявляє величезну активність, але не вимовляє ні слова. Зрозуміти, що буде, дуже важко навіть для мене, людини, яка дуже добре обізнана і в економічних, і в політичних реаліях. Його команда пропонує вибрати нам, українцям, “кота в мішку””, – сказав президент.

Відзначимо, напередодні, 14 квітня на столичному НСК “Олімпійський” планувалися дебати, на які Порошенко покликав Зеленського. Другий, втім, на них не прийшов і нагадав, що очікує опонента на тому ж стадіоні, однак 19 числа – о 19-й годині.

В результаті Порошенко близько години спілкувався з пресою, після чого покликав усіх своїх прихильників всередину стадіону для спільного фото.