Можуть «накинути» 7 років в’язниці: Облави на українських заробітчан

Навіть незважаючи на те, що в усьому світі коронавірус, українських заробітчан в Китаї продовжують відправляти за грати за нелегальну роботу.

Так, в Китаї влада попереджає про те, що якщо правоохоронними органами будуть спіймані нелегальні заробітчани з України, то вони вирушать за ґрати. Китайська влада посилили контроль над нелегалами і тими, хто допомагає їм працевлаштуватися. При цьому людям можуть загрожувати цілком реальні багато тисячні штрафи. У гіршому випадку це буде тюремний термін і не на пару місяців, а на пару років. 

Наші співвітчизники останнім часом стали все більше їздити в Китай в якості вчителів і танцюристів. Середня зарплата в цій країні варіюється на рівні 2 тисяч доларів. 

В основному танцівниці летіли і в скандальному рейсі з евакуйованими в Нові Санжари з Ухань. Саме звідси спочатку і почав поширюватися небезпечний коронавірус.

 

26-річний випускник Дніпропетровського аграрного університету Олексій Дубовик вже більше півроку знаходиться в’язниці 8-мільйонного Веньчжоу на південному сході Китаю, в 500 км на південь від Шанхая. 

Його звинувачують в незаконному працевлаштуванні українців в Китаї.

При цьому чоловік розповідає, що в камерах тримають по 15 чоловік. Годують одним рисом. Як виявляється, в Китаї дуже суворі закони і навіть за таке посередництво може загрожувати до 8 років в’язниці. Тепер адвокати намагаються зробити хоч щось, щоб зрушити справу Олексія з мертвої точки. Поки він не може бачитися зі своїми рідними та близькими. 

У посольстві України в КНР нам заявили, що справа у них на контролі.