Мерeжa в заxваті! Зеленський з самroо рaнкy зважився на те, що Порошенко не зміг за п’ять років: Віддано жopсткuй накaз

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Запорізької області взявся за вирішення проблеми, яку ігнорувала попередня влада

Зранку Володимир Зеленський оглянув чи не найвідоміший довгобуд у місті «Автотранспортна магістраль через р. Дніпро в м. Запоріжжя». Президент дав завдання відновити добудову мосту якомога швидше – вже на початку 2020 року.

Начальник Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Андрій Івко розповів, що будівництво автотранспортної магістралі розпочато у 2004 році. Фінансування будівельних робіт припинилося у 2014-му. На той момент було витрачено 2,8 млрд грн. За президентства Петра Порошенка проект ніяк не розвивався.

Володимир Зеленський поцікавився, скільки часу та коштів потрібно для завершення будівництва мосту. Чиновники «Укравтодору» почали виправдовуватися, мовляв, будівельні роботи триватимуть ще п’ять років: нині виконано 35% будівельних робіт і проводиться коригування проекту будівництва, яке має завершитися до середини листопада й коштує 30 мільйонів гривень. Планується змінити 50% проектної документації.

Після цього буде оголошено міжнародний тендер на будівництво.

«Чому п’ять років? Наведіть світові приклади такого будівництва. Дамба не може стояти п’ять років. Через п’ять-шість років міст нам не знадобиться», – зазначив Зеленський.

Президент вимагає завершити коригування проекту до 15 листопада, а під час будівництва мосту варто використовувати вітчизняні матеріали. Він доручив заступнику керівника Офісу Президента Олексію Гончаруку координувати питання фінансування будівництва мосту.

Згідно з проектом, автотранспортна магістраль через острів Хортиця з’єднує правобережну та лівобережну частини Запоріжжя та включає: шість транспортних розв’язок, 24 штучні споруди – це два позакласні мости з окремими спорудами під кожен напрямок руху, 14 естакад, вісім шляхопроводів.

Джерело