Ляшко повідомив про нововведення в правилах карантину: «будуть великі зміни»

Презентований Кабміном план виходу з карантину переглянуть. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Ми починаємо з першого етапу, але план з п’яти етапів також залишається. Ми будемо його переглядати, тому що ми ведемо переговори з бізнесом і намагаємося знайти баланс. Також комунікуючи з Міністерством освіти в питанні садків і шкіл, будемо спостерігати за епідеміологічною ситуацією і приймати рішення », – сказав Ляшко.

За його словами, рішення про роботу дитячих садків має бути 22 травня – їх або відкриють, або повідомлять, в який етап вони потраплять. Можливо, дитячі садки запрацюють в деяких регіонах або ж тільки для окремих категорій населення, зокрема для дітей медпрацівників, які повинні бути на роботі і яким немає з ким залишити дітей.

Відповідно до початкового плану, сади повинні відкритися разом з іншими навчальними закладами тільки на четвертому етапі. Виняток – випускні класи в школах, які відкриють на другому етапі.

Кабмін вже прискорив ослаблення деяких обмежувальних заходів, зокрема дозволив планові операції і стоматологічну допомогу, роботу кафе та ресторанів на винос і обслуговування клієнтів на літніх майданчиках з 11 травня.

«Ми відновили планові операції, але це не означає, що ми відновили їх на 100%. В першу чергу повинні проводитися ті операції, які були заплановані ще на березень – початок квітня. Щоб деякі з них не довелося перенести в ургентні.

 

Також ми перенесли стоматологічну допомогу з четвертого етапу на перший. Ми розуміємо, що можливий ризик інфікування, але є запропоновані європейською практикою санітарні норми – і стоматологи, як медики, впевнений, будуть їх дотримуватися », – розповів головний санлікар.

Також він зазначив, що самі критерії етапів виходу з карантину також можуть переглянути.

«Ми розглядаємо можливість введення адаптивного карантину на другому етапі – тобто зняття обмежень не по всій країні, а в деяких областях, в залежності від показників захворюваності», – зазначив Віктор Ляшко.