Лукашенко виступив з гучною заявою: «Гудбай, Путін»

На тлі труднощів у відносинах з Росією президент Білорусії Олександр Лукашенко вирішив відновити відносини з США.

Напередодні Батька прийняв посланника глави Білого дому і закликав відновити відносини між Мінськом і Вашингтоном. Експерти РФ б’ють на сполох і неодноразово попереджали: Лукашенко поступово відвертається від Росії і йде на Захід.

На вчорашній зустрічі із спецпредставником президента США з національної безпеки Джоном Болтоном Лукашенко був гранично ввічливий і чемний. Батька оголосив, що готовий почати відносини з Вашингтоном «з чистого аркуша».

Візит Болтона Лукашенко назвав історичним, зазначивши, що в республіці побувало багато експертів з США, але такого високопоставленого гостя з Вашингтона в Мінську ще не було. «Я запропонував би обговорити відверто, навіть по-дружньому всі питання наших відносин. Нехай вони будуть неприємними для Білорусі, але ви повинні їх позначити », – звернувся білоруський лідер до високого гостя. 

 

Зустріч з Болтоном – сигнал білоруському керівництву, що США готові почати нову сторінку в двосторонніх відносини, сказав РІА новини політолог Андрій Кортунов. На випадок ускладнень з Росією Лукашенко буде тримати «американську карту» про запас, вважає експерт.