Лукашенко назвав умову для припинення війни на Донбасі

Білорусь готова внести велику роль у врегулюванні конфлікту в Україні, але за умови відповідних домовленостей між Росією і нашою країною.

Про це заявив лідер білорусів Олександр Лукашенко, підкресливши, що в Україні “гинуть не чужі для білорусів люди”, передає ” Белта “.

Президент зазначив, що війну в Україні обговорювали на нещодавній зустрічі Лукашенко зі спецпредставником ОБСЄ в тристоронньої контактній групі Мартіном Сайдік.

“Якщо домовляться два президента – Росії та України, Путін і Порошенко – і будуть бачити посилення ролі Білорусі там (бо ми рідні, ми три сестри: Росія, Білорусь і Україна), то ми готові виконати цю роль. Але нав’язуватися в миротворці, нав’язуватися в посередники – ми ніколи на це не підемо. нам це не те що не потрібно, нам це не личить “, – зазначив він.

Лукашенко підкреслив, що як тільки він говорить про Україну, про нього “починають ноги витирати то в Росії, то в Україні”. Він додав, що війна на Донбасі надає небезпечний вплив на Білорусь.

“Дуже багато людей, які пересуваються через кордон зі зброєю, деякі білоруси поїхали і повоювали там, понюхали крові – це теж дуже небезпечна тенденція. Що там говорити: країна розташована поруч з нами, тому, хочу я цього чи ні, хоче білоруський народ цього чи ні, я і білоруський народ залучені в цей конфлікт. Ми все робили і робимо для того, щоб там був мир, тому що гинуть люди похилого віку, жінки, діти, ті, хто не встиг втекти звідти і там залишився, вони перш за все гинуть. І це не чужі нам люди. Війна йде буквально за нашим за криком “, – пояснив він.