Лаятися хочеться: «Коли висять загрози зі скасуванням люстрації, суди займаються чортзна-чим, у нас, виявляється, є час займатися матюками в мові», — Притула

Артист, волонтер і знедавна політик Сергій Притула розповів, що не зовсім розуміє закон про заборону матюків, зазначають Патріоти України.

«Я не зовсім готовий сприймати всерйоз подібні ініціативи. Я не думаю, що це погано, але це трохи вибивається з актуального сьогодення. В той момент, коли у нас висять загрози, пов’язані зі скасуванням люстрації, коли суди займаються чортзна-чим, у нас, виявляється, є час займатися матюками в мові. І якщо я все правильно розумію і підозрюю, то навіть у разі прийняття подібного закону, він відразу ж піде туди, куди його пошлють противники дематюкаціі», — пояснив він.

Він також зазначив, що не зовсім розуміє про що йде мова в законопроекті.

«Якщо мова йде про телебачення, то у нас вже давно це працює — є стоп-лист слів, які не можна вживати в ефірі. Якщо раптом з’являється матюк або непристойний жест, мат запікується, а ротова порожнина заблюрюється (замазується, — «Апостроф»), щоб навіть по губах не було зрозуміло, що людина в цей момент сказала. Якщо ж людина під час ефіру використовує якийсь непристойний жест по типу зігнутої в лікті руки — це також заблюрюється», — висловився Притула.

Також він порадив Ользі Богомолець (нардеп Ольга Богомолець, яка є ініціатором законопроекту) почати зі своїх колег.

«Якщо не помиляюся, кілька років тому нардеп Барна з найвищою в Україні трибуни, з трибуни українського парламенту, в центрі українського парламентаризму запропонував прийняти законопроект про те, що «Путін — ху*ло». Нехай депутати спочатку попрацюють над якимись внутрішніми політиками застосування нецензурної лексики в стінах парламенту, яку ми регулярно чуємо, а вже потім почнуть розповідати людям, хто як і де повинен матюкатися», — заявив артист і політик.

Він також додав, що в принципі поділяє позицію Барни, що «Путін — ху*ло», інше питання — наскільки коректно використовувати подібну лексику в стінах парламенту.