Колишній президент України Леонід Кучма виступив із заявою, в якому розповів, чому в країні існують історичні розбіжності.

Про це він розповів на зустрічі з литовською делегацією. Слова екс-гаранта на своїй сторінці в Facebook опублікувала його прес-секретар Дарка Оліфер.

Зокрема, Кучма вважає, що безліч проблем, в тому числі і історичних, в Україні існують через те, що історія держави була написана в Москві.

Леонід Кучма

«Важливо, щоб ми краще знали історію України. Адже всі проблеми – через те, що історія України писалася в Москві, і герої України були намальовані в Москві. І коли мова йде про Бандеру, то я, в общем-то, прихильник того, щоб історики займалися цими питаннями. Я не виключаю, що в різних регіонах України можуть бути свої герої. А взагалі оцінка історичних постатей змінюється », – зазначив Кучма.

Він також подякував президенту Литви Далю Грібаускайте за безмежну підтримку України і чітку позицію щодо нашої країни.

«Ми повинні низько вклонитися пані Далі Грібаускайте за її тверду і незмінну підтримку України. Її позиція заслуговує на велику повагу і може служити прикладом для всієї Європи », – сказав екс-президент.