КОЖНОМУ З ПРАЦІ? ПЕНСІОНЕРАМ ДОДАЛИ 62 ГРН, А МІНІСТРУ РЕВІ – 40 ТИСЯЧ…

У Кабміні прогнозують різкий темп зростання зарплат

Чиновники впевнено заявляють, що в 2019 році українці цілком реально можуть розраховувати на середню зарплату в розмірі близько понад 10,4 тис. Грн. Однак на практиці виявляється, що лише незначна частина населення тримала в руках такі виплати. При цьому середня пенсія в кращому випадку складе близько 2,6-2,6 тисячі гривень за космічний дефіцит Пенсійного фонду в 16 мільярдів грн.

У той же час керівники великих держпідприємств в рамках корпоративної реформи отримали шестизначні зарплати і вже зараз отримують в десятки разів більше профільних міністрів, – пише «businessua.com».

Як виростуть доходи українців в 2019-м і скільки заробляють можновладці

На сьогодні склалася така ситуація, що офіційні зарплати міністрів в десятки разів менше, ніж у керівників великих держкомпаній.
Середня зарплата в міністерствах доходить до 36 тисяч грн, а деякі заступники заробляють більше, ніж самі міністри.

Міністр Володимир Омелян, який відповідає за всю інфраструктуру в Україні, минулого місяця заробив 58 тис. Грн. У той же час гендиректор «Укрзалізниці», який відповідає за нехай і більше, але всього лише одне підприємство, в середньому заробляє в десятки разів більше. При цьому точну заробітну плату в держкомпанії називати відмовилися.

Раніше в ЗМІ з’явилися деталі контракту з гендиректором компанії Євгеном Кравцовим. У них йдеться про те, що місячна зарплата керівника «Укрзалізниці» може досягати понад 3 млн грн.

Найбільше серед чиновників пощастило працівникам мінекономіки. Наприклад, перший заступник міністра Максим Нефедов в грудні заробив 158,2 тис. Грн. Правда, чиновнику виплатили всього лише частина суми в розмірі 127,3 тис. Грн.В той час в Кабміні прогнозують різкий темп зростання зарплат для простих українців, які вже, за словами чіновіків, в кінці 2019 можуть розраховувати на середню зарплату в 12 тисяч грн .

Пенсії та соцстандарти

Міністр-дієтолог, глава Мінсоцполітики Андрій Рева, який раніше заявляв, що українці занадто багато їдять, в грудні 2018 року отримав зарплату в розмірі понад 65 тис. Грн. До зазначеної суми входять доплати за вислугу років, премії тощо. «Чистий» оклад становить всього лише 15,2 тис. Грн.

У той час, як пенсії українців, які працювали, наприклад більше 25 років в медицині, стартують від тисячу чотиреста дев’яносто сім грн, після того, як в грудні минулого року її підвищили аж на 62 гривні (за них можна купити, наприклад, 4 буханки хліба, або 3 літра молока) і це в тисячу разів менше, ніж прибуток одного профільного міністра за місяць.

У Мінсоцполітики запевняють, що пенсії українців в 2019 році будуть підвищувати ще тричі: в березні, липні та грудні. Влітку надбавка складе 67 грн, а в грудні – 74 грн. Найвідчутніше підвищення очікується в березні. Воно орієнтовно може скласти 17-20% діючої виплати.

Однак, в порівнянні з темпами інфляції, стрибками тарифів і подорожчанням продуктів, навряд чи пенсіонери відчують поліпшення.

Скільки заробляють українці і як підвищать виплати

В Україні в наступному році середня зарплата може скласти 10 395 грн, такі оцінки опублікувало Мінекономрозвитку в консенсус-прогнозі за грудень. Інфляція в 2019-м, нагадують аналітики, складе 9%. При цьому в середньому в цьому році заробітна плата буде на рівні 8,8 тис. Грн. Зростання до 10,4 тис. Вважає експерт, дозволить не тільки компенсувати інфляцію, але і збільшити реальні доходи населення.
У січні 2019 року середня заробітна плата складе 9,2-9,3 тис. Грн (з урахуванням, що зростання мінімалки на 11% незначно покриє традиційний провал). До червня середні зарплати будуть рости рівномірно на 1-2% в місяць. Таким чином, повернутися до показника в 10 тис. Грн середньої зарплати по країні вдасться тільки в травні 2019 року. Після цього можливий черговий стрибок відразу на 4-5%.

Джерело

Залишити відповідь