“Кoжнa ciм’я змoжe oфoрмuтu…”: Блucкyчe piшeння Зeлeнcькoгo poбuть yкpaїнцiв кaзкoвo бaгaтuмu

Президент України Володимир Зеленський стримав з обіцянок, даних незадовго до виборів, на яких “слуга народу” здобув розгромну перемогу.

Глава Нацбанку України Яків Смолій розповів, чи варто розраховувати в майбутньому на дешеві кредити, повідомляє NewsProua .

Українці в майбутньому дійсно зможуть користуватися дешевими кредитами для бізнесу, а також іпотеками з мінімальним відсотком. Але для того, щоб це відбулося, уряду необхідно провести цілий ряд важливих заходів. Зокрема, необхідна серія законів, що регламентують захист прав кредиторів. До того ж, Смолій наполягає на проведенні судової реформи. Крім цього, необхідні якісні реєстри і відповідний доступ спеціальних реєстраторів для внесення в них змін.

Яків Смолій

“У комплексі це дасть можливість знизити вартість ресурсів для кредитування суб’єктів господарювання та іпотечного кредитування. За вартістю ресурсів це абсолютно реальні цифри. Якщо ми задекларували облікову ставку на рівні 8% і додамо маржу, яку закладають банки, знизивши існуючі ризики до 3-4% , то чисто математично можна отримати 12%. Але саме зниження облікової ставки є необхідною умовою, однак недостатнім, щоб вартість ресурсу для кредитування була на такому рівні “, – пояснив глава Нацбанку України.

У тому випадку, якщо вищеназвані заходи дійсно будуть проведені, це дозволить істотно знизити вартість ресурсів для кредитування бізнесу та іпотечного кредитування.

У НБУ впевнені, що в кінцевому підсумку вдасться домогтися виконання розпорядження президента країни Володимира Зеленського по зниженню ставок за кредитами для населення. Крім Якова Смолія, за проведення цієї реформи несуть відповідальність прем’єр-міністр Олексій Гончарук та міністр фінансів Оксана Маркарова. Перед ними поставлена реальне завдання з чіткими термінами виконання, і вже зараз помітно, що слова глави держави – не порожній звук. Його розпорядження виконується, а значить, зовсім скоро українці дійсно зможуть отримувати кредити за зниженими відсотками.