Кому віддати свій номер. Кращі тарифні пропозиції мобільних операторів

Послуга перенесення мобільного номера між операторами (Mobile Number Portability, MNP) заробила в Україні з 1 травня 2019 року. Станом на 11 травня цим сервісом скористалося 580 абонентів, а заявки подали понад 4,7 тис. Ймовірно, могло бути і більше. Та тільки не завжди прозорі умови тарифних пакетів сильно ускладнюють українцям вибір оптимального пропозиції. Що не дивно – адже потреби у різних абонентів різні.

Відкинувши погано піддаються об’єктивного оцінювання параметри, на зразок якості зв’язку або обслуговування, UBR.ua вирішив допомогти сумнівається з вибором. Для цього редакція умовно розділила цінові пропозиції операторів на три групи.

  • Перша – ті, кому в пакеті послуг важливий тільки «голос», тобто переважно люди старшого покоління.
  • Друга – молоді люди, які не мислять себе без інтернету: вони запросто обійдуться без пакетних хвилин заради додаткових гігабайтів трафіку.
  • Третя – підприємці, яким потрібно бути завжди на зв’язку, як голосовий, так і онлайн, не дуже замислюючись про ліміти.

Бабуся на дроті

На жаль, у всіх представників «великої мобільного трійки» немає чисто «голосових» тарифів без додаткових послуг. Тому ми підбирали тариф для умовної бабусі з найдешевших в лінійці кожної компанії. Відразу попередимо: головним критерієм для вибору компанії при цьому є найпопулярніший в колі спілкування абонента оператор. Тільки таким чином можна користуватися голосовим зв’язком і не залишитися «без штанів».

Будемо відверті: нинішні тарифні пакети вкрай недружелюбні до дзвінків на «чужі» мережі. А тому їх слід уникати будь-яку ціну. Щоб оцінити на практиці обсяг місячних витрат на зв’язок, ми взяли за основу умовне споживання голосових послуг на номери поза мережею в обсязі 300 хвилин. Тобто всього близько 10 хвилин в день.

Київстар

У лідера ринку «Київстару», що обслуговує 26,3 млн абонентів, найдоступніший за ціною (75 грн. За чотири тижні) – «Безлім Соцмережі». У нього включено 2 000 мегабайт. І не важливо, чи потрібен вам мобільний інтернет чи ні.

У цьому пакеті вихідні дзвінки всередині мережі – не обмежені (як і у інших операторів). А ось на інші мережі передбачено лише 30 хвилин. Їх можна витратити в тому числі на розмови з закордоном (Польща, РФ та інші країни). Після вичерпання «голосового» ліміту виклики будуть тарифікуватися по 1 грн. / Хв. А на «міські» і CDMA-номера – взагалі по 3 грн. за трихвилинний пакет (по три таких пакета в день).

Примітно, що «Київстар» єдиний з трьох операторів, хто не дозволяє своїм абонентам замовити новий пакет послуг до завершення терміну дії старого. Навіть якщо ви вичерпали всі надані хвилини і гігабайти.

Vodafone

Другий за величиною оператор (19,7 млн ​​користувачів) з найбільш недорогих і простих пропонує Vodafone SuperNet Start. Абонплата – 80 грн. / Міс., 80 хвилин по Україні і ще 30 – за кордон. Виходячи з назви, в цьому пакеті теж є інтернет кілька гігабайт (6-8 ГБ разом з акційними) «на спробувати». Як тільки буде вичерпаний основний пакет, з абонента будуть брати по 50 коп. за хвилину розмови на «чужі» номери. При цьому завжди можна купити новий пакет, набравши спеціальний код.

lifecell

У lifecell (абонбаза – 6,9 млн) за 40 грн. на чотири тижні є аж «4 безлімітів». Його «голосова» складова – стандартний безліміт всередині мережі та 30 хвилин на дзвінки абонентам інших операторів України. Докупити додаткові хвилини тут не вийде. Зате тарифікація по завершенні пакета послуг цілком щадна – 60 копійок за хвилину розмови на будь-який стаціонарний або стільниковий номер. Правда, включаючи і дзвінки в середині мережі. Іншими словами, як тільки буде вичерпана хоча б одна зі складових пакету послуг, абонент втратить і право на безкоштовні дзвінки всередині мережі. Приємна новина полягає в тому, що lifecell також дозволяє дозаказать місячний пакет в будь-який час.

Київстар, Vodafone або Lifecell - як вибрати тариф при зміні оператора - фото 2

молодь онлайн

Перераховані вище пакети цілком можуть підійти самої молодої аудиторії. Школярам, ​​яким зв’язок оплачують батьки. Або ж студентам, які не звикли «шикувати» на стипендію. Але якщо пари роликів на Youtube в день мало, краще підібрати пакет багатший. Так точно вийде дешевше.

За даними Vodafone Україна, в середньому абонент компанії в минулому році витрачав 3,2 Гб трафіку. Але, з огляду на, що інтернет-апетити українців ростуть, та й середні показник навряд чи відповідає молодіжній категорії, за основу ми взяли місячне споживання на рівні 4 Гб.

Київстар

У тарифній лінійці «Київстару» пакет «Безлім Месенджери» коштує 100 грн. (4 тижні) і включає 4000 МБ (плюс 2000 МБ при своєчасній оплаті послуг). Інтернет-трафік в більш ніж півдюжини месенджерів – не тарифікується. Хоча пропозиція спрямована на більш-менш активних онлайн-користувачів, в ньому є і 60 хвилин вихідних дзвінків.

Якщо укластися в ліміт вийде, оператор почне роздавати інтернет пакетами по 100 МБ вартістю 10 грн. Всього таких за добу можна використовувати до 5 штук.

Vodafone

Найближчий відповідний до вказаних потреб пакет у Vodafone – все той же «бабусин» SuperNet Start. За 80 грн. / Місяць оператор надасть не тільки 80 хвилин на «чужі» мережі, але і 4 ГБ інтернет трафіку. Понадлімітний інтернет будуть відвантажувати пакетами по 200 МБ, взимая за кожен по 7 грн. Всього таких за добу можна купити руйнівно багато – до 20 штук.

lifecell

lifecell «відповів» конкурентам тарифом «хайп» – 100 грн. / 4 тижні, 8 ГБ і 75 хвилин на дзвінки за межі «рідний» мережі. Якщо цього виявиться мало, оператор пропонує купити «денний» пакет за 6 грн. У нього включать 300 МБ трафіку і 6 хвилин розмов з абонентами конкурентів. Але автоматично такий бонус не надається – його потрібно замовляти шляхом введення спеціального коду. Якщо цього не зробити, інтернет оператор обмежить, а за голосовий зв’язок стане брати по 60 коп. за хвилину.

Відзначимо також, що «Київстар» і Vodafone не тарифікується трафік в соціальних мережах і месенджерах. А lifecell дозволяє користуватися «безкоштовним» інтернетом тільки в соцмережах. Правда, він надає в рамках пакету більше гігабайт, ніж інші оператори.

Київстар, Vodafone або Lifecell - як вибрати тариф при зміні оператора - фото 3

«Повний фарш» для бізнесмена

Визначити потреби самих «ненажерливих» абонентів не так вже й просто. Однак навряд чи середньостатистичного топ-менеджера, який проводить «на дроті» мало не круглі стуки, влаштують пропозиції операторів для припейд абонентів. Тому в цій категорії ми розглянули найдорожчі «серійні» пакети для контрактників.

Київстар

За найдорожчий – «Київстар 4G Business VIP» користувачеві доведеться розщедритися на 1 000 грн. / Міс. І вимовляти йому можна буде по 3 тис. «Внесетевих» хвилин, включаючи дзвінки на номери Італії, Польщі та Росії. Споживання інтернету при цьому не обмежується. Принаймні якщо не брати до уваги «політику справедливого використання», в рамках якої оператор обмежує швидкість інтернету після 3000 МБ на добу.

Vodafone

Аналогічний за обсягом включених послуг пакет у Vodafone – Red Business XXL – обійдеться трохи дорожче: 1100 грн. / Міс. Сюди також включені 3000 хвилин на розмови з «чужими» мережами і безлімітний інтернет. Дзвінків за кордон за розрахунковий період можна зробити всього 500 хвилин, однак перелік включених країн куди обширнішим.

lifecell

У самого маленького з трійки операторів найдорожчим бізнес пакетом є куди більш скромний Бізнес lifecell 550. Правда, і коштує він набагато менше – всього 550 грн. / Місяць. У нього входять 1500 хвилин поза мережею, 100 хвилин для розмов з іноземними партнерами і 25 ГБ трафіку. Причому з перенесенням невикористаних мегабайт на наступний місяць.

Джерело: ubr.ua