Клас, такого ще не було! Разумков змусив Рабиновича перейти на українську мову

Вадим Рабинович, депутат з Опоплатформи “За життя”, когорічно проти спілкування українською мовою в парламенті. Зауваження колег, закон про мову і регламент, на нього також не подіяли. Склалася така ситуація 14 серпня під час засідання підготовчої депутатської групи.

Про це повідомляє 24tv.

Питання, яке було задане Дмитром Разумковим, був Відповідаючи Рабиновичем російською мовою. 

На що депутат від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко відповіла, що вже в силу вступив закон про мову і звернуся до всіх присутніх на засіданні, наполягла на спілкуванні тільки українською мовою. 

Рабинович не став погоджуватися з Геращенко і заявив, що під цей закон народні депутати не підпадають. Хоча і додав на українському: “Я можу спілкуватіся тією мовою …” Але, чомусь не закінчив фразу.

Голова засідання Дмитро Разумков повідомив, що регламентом Верховної Ради передбачено спілкування саме державною мовою. “Це є в регламенті. Тут Ірина Геращенко права”. Від слів Разумкова, Геращенко заапладіровала.

Рабинович, звертаючись до колег на українській мові, попросив надати регламент і вказати в кам саме пункті це зазначено. Дана інформація була надана депутату. А саме, частина 3 статті 2 Регламенту Верховної Ради України передбачає:  “Мовою роботи Верховної Ради, її органів і посадових осіб є державна мова”.

Після прочитання цієї статті регламенту, суперечка якою ж мовою все таки спілкуватися, трохи вщух, але до кінця засідання це питання знову сплив на поверхню. Рабинович вже російською мовою заявив: “По-перше, більша частина моїх виборців розмовляє російською мовою. Щодо статті, яку ви мені зачитали з регламенту, відноситься до Верховної Ради,  а ми з вами не у Верховній Раді.  Закон передбачає роботу депутатів. якщо ми говоримо про закон, то він передбачає наявність перекладача. 

Рабинович уже не чув Разумкова і Геращенко, які намагалися донести, що вони знаходяться у Верховній Раді, а Рабинович є народним депутатом, а не депутатом, якого тільки що обрали. 

“Ви нав’язали країні мовний закон”,  – відгукнувся Рабинович. Разумков на цю заяву відповів, що депутати не повинні порушувати регламент, або в іншому випадку їм будуть відключати мікрофон.