Кажете, треба дати воду в Крим ..?! Тільки подивіться що прямо зараз твориться на півострові ВІДЕО

У середу, 11 березня, в окупованому Росією Криму в Бахчисараї співробітники ФСБ провели обшуки в будинках кримських татар. В результаті російські силовики затримали п’ять осіб.

Кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва у Facebook назвала імена затриманих: Енвер Мустафаєв, Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Амет Сулейманов, Рустем Сейтмеметов.

За її інформацією, всім їм інкримінується стаття 205.5 Кримінального кодексу РФ (Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації).

Пізніше Зудієва додала, що 66-річного Мустафаєва випустили з будівлі місцевого ФСБ. З ним була його адвокатка Еміне Авамілєва.

За словами правозахисниці, серед затриманих є один цивільний журналіст ініціативи “Кримська солідарність” – Амет Сулейманов. Крім цього, проведено обшук в будинку цивільного журналіста Сейдамета Мустафаєва.

Додамо, що представники силових російських відомств, які перебували на місці, не коментували обшуки, що відбулися 11 березня в Бахчисараї і Бахчисарайському районі, а також їхню причину. На офіційних сайтах ФСБ і МВС Росії інформація також відсутня, пише “Крим. Реалії“.

Пізніше адвокат Едем Семедляєв для “Лівого берега” пояснив, що чотирьох затриманих звинуватили в участы у терористичній організації “Хізб ут-Тахрір”.

“Сьогодні затримували п’ятьох людей, але Енвера Мустафаєва після обшуку доставили в ФСБ і допитали як свідка. Він послався на 51 статтю (Конституції РФ – Ніхто не зобов’язаний свідчити проти себе самого, свого чоловіка і близьких родичів – Ред), і його відпустили. А інших чотирьох затриманих звинувачують за частиною 2 статті 205.5 в участі в “Хізб ут-Тахрір”, яка на території РФ визнана терористичною”, – повідомив юрист.

Семедляєв підкреслив, що обшуки в будинках кримських татар проводилися без рішення суду, що є порушенням.

“Обшуки провели за постановою прокурора, ми вважаємо це порушенням, тому що подібні дії можна здійснювати тільки у виняткових випадках, такого випадку ми не бачимо. Також сьогодні в ході слідчих дій слідчий ознайомив нас з постановою про проведення амбулаторної психіатричної експертизи, і хотів відібрати зразки голосу, але ми від цього відмовилися, так як вважаємо себе не винними”, – додав він.

Російський адвокат Микола Полозов в Facebook припустив, що російська влада затримала кримських татар, щоб шантажувати Україну.

“Якщо раніше практика набору заручників – політв’язнів в окупованому Криму здійснювалася, в тому числі, для поповнення обмінного фонду, то тепер стає очевидно, що вимоги Кремля стосуватимуться поставки до Криму дніпровської води. Репресії в Криму не просто елемент залякування населення, а й засіб політичного шантажу нової української влади”, – написав юрист в соцмережі.

⚡ОБЫСК В ДОМЕ СЕЙТУМЕРА СЕЙТУМЕРОВА

⚡ОБЫСК В ДОМЕ СЕЙТУМЕРА СЕЙТУМЕРОВАСегодня, 11 марта 2020 года в домах крымских татар города Бахчисарай прошли обыски. Один из обысков прошел в доме бывшего активиста «Крымской солидарности» Сейтумера Сейтумерова.Комментарий матери Сейтумера, Зение Сеитмеметовой после обыска в нашем видеосюжете.

Gepostet von Крымская солидарность am Mittwoch, 11. März 2020

⚡️ 11 марта 2020 года. Бахчисарай. Комментарий супруги Сейтумерова Сейтумера после обыска в их доме

⚡️ 11 марта 2020 года. Бахчисарай. Комментарий супруги Сейтумерова Сейтумера после обыска в их доме

Gepostet von Крымская солидарность am Mittwoch, 11. März 2020

⚡️ 11 марта 2020 года. Бахчисарай. Обыск в доме Энвера Мустафаева

⚡️ 11 марта 2020 года. Бахчисарай. Обыск в доме Энвера Мустафаева

Gepostet von Крымская солидарность am Mittwoch, 11. März 2020

Бахчисарай ул. Басенко 55, обыск у Османа Сейтумерова

Gepostet von Крымская солидарность am Mittwoch, 11. März 2020

 

OBOZREVATEL