Катують, залякують, щоб очорнити в очах всього світу: Муждабаєв розповів, як ФСБ у Криму мстить Меджлісу

Росія продовжуватиме фабрикувати справи проти кримських татар, щоб довести всьому світу, що Меджліс — «екстремістська організація», яку нібито недарма заборонили в анексованому Криму. Таку думку висловив у блозі на Обозревателе журналіст Айдер Муждабаєв, інформують Патріоти України.

«Півроку тому суд уже вжив попередніх заходів, зобов’язавши Росію дозволити діяльність Меджлісу. Звісно, виконувати це рішення Росія не збирається, тому зараз вона фабрикуватиме подібного роду справи тільки задля одного: довести світовій спільноті, що у них є правосуддя, а Меджліс як «екстремістська організація» був закритий недарма», — пояснив він.

За його словами, російська пропаганда розганятиме по всьому світу тезу, що нардепи Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров (обидва від БПП) є керівниками терористичних груп.

«З одного боку, це виглядає як марення божевільного, бо кримські татари і тероризм — це речі несумісні. Немає жодного випадку кримськотатарського тероризму в історії людства. Ну а з іншого боку окупанти роблять те, що зобов’язані робити у своїх репресіях, — називати Меджліс терористичною організацією, намагаючись очорнити його в очах світової спільноти», — вважає журналіст.

Він зазначив, що такій заяві окупантів ніхто не повірить. «За моєю інформацією, затриманого катували і залякували, змусивши зробити такого роду «зізнання». Що йому пропонували брати участь у терористичних актах, але він відмовився. Зате може розповісти про інших. Всі ці справи були сфабриковані», — резюмував Муждабаєв.

Журналіст також розповів, як живуть кримські татари в умовах окупації півострова.

«Кремль хапає і садить стільки кримських татар, скільки йому захочеться. Захочеться тисячу — посадить тисячу, захочуть посадити сто — посадять сто. Чому? А тому що жодних заходів впливу на Кремль немає. Це йому нічого не коштує. І не випадково більшість українських політв’язнів саме з Криму. Там Путіну брати їх найпростіше. І поки світова спільнота за це не вводитиме санкцій — нічого не зміниться», — пояснив він.