Гройсман пообіцяв звільнити Коболєва, якщо він не знизить ціну на газ з 1 травня

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман поставив ультиматум «Нафтогазу» за ціною на газ для населення. Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів 17 квітня.

Гройсман розцінив заяву менеджменту «Нафтогазу» про зростання ціни на газ для населення з 1 травня як шантаж. Прем’єр упевнений, що ціни на європейському ринку повинні сприяти зниженню ціни на газ для українських споживачів.

Гройсман дав «Нафтогазу» час до 24 квітня. Якщо до цього дня компанія не оголосить про зниження ціни, то буде звільнений її керівник Андрій Коболєв.

– Або НАК «Нафтогаз України» встановлює ціну нижче 8,55 грн / куб. м з 1 травня і повідомляє про це всім українцям до 24 квітня, або я ініціюю відставку керівника «Нафтогазу» і буду просити уряд підтримати мою позицію, – заявив прем’єр.

Подібна вимога про зниження ціни на газ звучало з вуст Гройсмана 3 квітня, тоді ж було прийнято відповідну постанову. У свою чергу, в «Нафтогазі» пояснили, що не зможуть знизити ціни, так як це суперечить покладеним на компанію зобов’язаннями (постанова Кабміну №867) в рамках меморандуму з МВФ.

– Але наша позиція залишається незмінною. НАК вважає, що газ повинен продаватися за ринковою ціною, яку визначають попит і пропозицію. Цей рівень може бути як вище ціни, встановленої Кабміном, так і нижче, – сказав директор дивізіону “Газ” НАК “Нафтогаз України” Андрій Фаворов.

За словами Фаворова, чинним урядовим постанову на «Нафтогаз» покладено спецобязательство, визначає, що з 1 травня ціна на газ повинна бути підвищена до 7,2 тис. Грн за тисячу кубометрів (на даний момент вона становить 6235,5 грн без ПДВ і транспортування ).

Для побутових споживачів ціна на газ з 1 травня має скласти близько 9,7-9,8 грн / куб. м.

Джерело