Готуйте документи: нові жорсткі правила вступають в силу

Государственна прикордонна служба змінить порядок перетину лінії розмежування на тимчасово окупованих територіях Донбасу

Так, в Україні тепер діятимуть нові правила перетину лінії розмежування на тимчасово обрізаних територіях. Зокрема, це стосуватиметься дітей.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба та « УП » з посиланням на представника служби Андрія Демченка.

З 29 жовтня відповідно до постанови Кабміну вступає в силу порядок перетину лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях.

Андрій Демченко наголосив на тому, що тепер діти, щоб перетнути лінії розмежування на тимчасово окупованих територіях Донбасу повинні мати при собі український паспорт, закордонний паспорт або проїзний документ.

Зокрема, такий порядок в більшій мірі буде діяти для тих, хто хоче в’їхати на територію Донбасу. Всі прекрасно розуміють, що люди, які хочуть навпаки виїхати можуть не мати таких документів на дитину. Для них буде достатньо того, щоб було свідоцтво про народження. Але при цьому вони повинні виїжджати для того, щоб оформити необхідні документи для своєї дитини.

Отже, батьки зі своїми дітьми можуть виїхати за свідоцтвом про народження на підконтрольну Україні територію, щоб оформити паспорт для дитини або закордонний паспорт. Міграційна служба повинна видати їм довідку, що вони подали документи на отримання паспорта, з цією довідкою вони можуть повернутися на окуповану територію. Потім з цією довідкою вони зможуть перетнути лінію розмежування, коли буде необхідність їхати забирати оформлені документи.

Діти з 14 до 16 років, які навчаються на підконтрольній Україні території можуть перетинати лінію розмежування тільки за паспортом і підтвердження про навчання в навчальному закладі на контрольованій території України.

Для іноземних осіб порядок припинення лінії розмежування залишився без змін.