Головні новини за ніч: подорожчання проїзду і нові виплати для українців

Нові виплати для українців на карантині: хто отримає гроші, важливу заяву Фонду соцстрахування

Українські чиновники заявили, що в зв’язку з продовженням карантину, держава бере на себе додаткові зобов’язання по витратах громадян

Так, за словами виконуючої обов’язки директора ФССУ Тетяни Михайленко, забезпечувати фінансами будуть лише тих, від кого надійшла сплата єдиного внеску. Покриватимуться витрати на:

– витрати на забезпечення постраждалих на виробництві лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

– відходи та додаткове харчування;

– виплати одноразової допомоги.

Разом з тим, планується ввести повернення коштів підприємствам, які були витрачені на ліки або медичні вироби після закінчення карантину.

Запуск транспорту в Україні: ціни на проїзд різко злетять, розкриті нові суми

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що міські маршрутники і власники міжміських автобусів вже заявляють: підвищення вартості через карантинних обмежень не минути.

За прогнозами, менше 10 грн з людини, там де раніше було 7 грн, зробити не вийде.

При цьому інші столичні маршрутники повідомили, що ціни виростуть мінімум до 15 гривень, а на довгих маршрутах – до 20 грн.

Що стосується міжміських перевізників, то великі автопідприємства поки відмовчуються, а ось приватники вже прикидають ціну.

«У мене два Mercedes Sprinter, в кожному 18 місць. Раніше возили з напарником кожен день людей до Києва і назад. За карантинним нормам тепер можу взяти максимум 12 пасажирів, кожен буде сидіти окремо. Навскидку – проїзд подорожчає в 1,5 рази, з 100 до 150 грн з людини », – розповів один їх приватних підприємців.

НБУ різко змінив курс валют, долар і євро синхронно летять на дно: чого чекати в обмінниках

Курс валют в Україні 18 травня почне наступ, долара і євро доведеться рятуватися справжнім втечею.

За даними НБУ, долар буде торгуватися за 26,638 гривень (-0,0412). Минулого робочий день «вічнозелений» торгувався по 26,6792 грн.

Курс євро також чекає обвал, хоча і не такий критичний: 28,7677 гривень (-0,0192). До цього він продавався по 28,7869 грн.

А ось за десять російських рублів сьогодні попросять 3,5957 гривень.

Залишити відповідь