Головні новини середи, 11 вересня: Термін для Порошенка, обшуки в Приватбанку, нові штрафи для авто і конфіскація дач з квартирами

Упродовж минулої доби було прийнято безліч доленосних для України рішень, які кардинально змінять життя громадян

Зеленський підвищив автомобільні штрафи 

Як стало відомо, вчора 10 вересня нардепи прийняли в законопроект №1047 про збільшення штрафів за перевантажені фури. Документ підтримали своїми голосами 331 депутат.

Як стверджують експерти, в поганому стані українських доріг винні перевантажені фури. У гонитві за прибутком, власники вантажівок набивають машини до відмови. Такі автомобілі просто проминають асфальт і навіть руйнують мости. Боротися з цим мають намір депутати Верховної Ради. Зокрема, документ пропонує дозволити автофіксації порушень, пов’язаних з перевищенням вагових або габаритних обмежень, а також нарахування штрафів за такі порушення.

Стало відомо, за що посадять Порошенко

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань службовим становищем екс-міністром закордонних справ Павлом Клімкіним і екс-президентом Петром Порошенко. Таку відповідь дали у відомстві на запит медійників.

Також в НАБУ вказали, що справа відкрита 23 серпня, тобто напередодні Дня Незалежності України. Кримінальне провадження зареєстровано за рішенням суду, який зобов’язав НАБУ почати розслідування. У правоохоронному антикорупційному відомстві почали розслідування відносно вказаних осіб то по ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).

У ПриватБанку почали обшуки

Правоохоронні органи проводять обшуки в головному офісі державного ПриватБанку, розташованого в Дніпрі. За словами глави прес-служби банку Олега Серга, обшук пов’язаний з одним з договорів, укладених з ПриватБанком. Документи і техніку не вилучають.

Відзначається, що в середу, о 12:00 11 вересня, група осіб за підтримки спецназу поліції прибула для проведення обшуку за визначенням Жовтневого районного суду міста Дніпра.

Прийнято закон про конфіскацію

11 вересня, Верховна Рада прийняла законопроект №1031 про громадянську конфіскації. За проголосували 316 депутатів. При цьому автором документа виступив президент України Володимир Зеленський.

На щастя, цей закон торкнеться тільки чиновників. Особливо тих, хто заробив статок шляхом корупції та махінації з бюджетом. Під відповідальність також потраплять ті депутати, у кого значно розходяться доходи і суми покупок. Так що звичайні українські громадяни, бізнесмени, пенсіонери, безробітні можуть спати спокійно.

Щоб потрапити під статтю, чиновнику потрібно мати рахунок в банку, машину, нерухомість, коштовності на суму, яка значно перевищує офіційний дохід. Конфіскувати будуть ті активи (гроші, нерухомість, машини), які були придбані не раніше трьох років тому.