Головні новини п’ятниці, 13 вересня: допит Порошенко, боротьба з монополістами, санкції проти Росії, звільнення ЦВК

Петра Порошенко допитали в ГБР

Вранці, в п’ятницю 13 вересня Петра Порошенка допитали в ГБР і зафіксували все його свідчення. 

Екс-президент України відповів на запитання слідчих щодо націоналізації “ПриватБанку”, а також подій 2018 го року, що відбувалися в Керченській протоці і в результаті яких в країні було оголошено військовий стан.

В Україні зникне монополія

Під час 16-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в Києві новообраний гарант Володимир Зеленський звернувся до українських олігархів з проханням дотримуватися правил відкритого ринку і не допускати монополізму.

Актуальність цього питання обумовлена ​​тим, що великий бізнес переживає важкі часи. Якщо його звернення не буде почуте, то він буде шукати інші важелі впливу на ситуацію. На думку Володимира Зеленського, «все, що потрібно від олігархів – це перезапускати своє ставлення, перезапустити свою голову, свою ментальність».

Володимир Зеленський прокоментував «дружбу» ЄС з Росією

Також на конференції YES Президент України Володимир Зеленський заявив, що санкції країн Заходу проти Москви повинні бути збережені до повного відновлення миру в Україні.

“Я не втомлююся повторювати всім нашим світовим партнерам, які нам допомагають, дуже їм вдячний, але деякі іноді думають про зняття санкцій:” Ви втрачаєте гроші, серйозно? Вибачте, ми втрачаємо людей “, – підкреслив він, уточнивши, що санкції є” потужною зброєю “.

Президент розпустив ЦВК

За проект постанови №2127 “Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії України”  проголосував 341 депутат на засіданні Верховної Ради 9 скликання. Проти проголосував 41 депутат, утрималися 2 нардепа. Фракції “Європейська солідарність” і “Голос” не дали жодного голосу.

Представник президента в парламенті Руслан Стефанчук перед голосуванням зазначив, що звільнення всіх членів ЦВК відбувається “за вмотивованим поданням президента”. Відзначимо, що питання про припинення повноважень ЦВК включили до порядку денного без голосування і розглядали його за скороченою процедурою.