Головне за ніч: відставка Гончарука та сварка Меркель і Макрона

Меркель з Макрона посварилися на очах у всіх, Путін торжествує: «Я втомилася»

Ангела Меркель і Еммануель Макрон посварилися через розбіжності щодо НАТО

Одні з головних союзників України в Європі не змогли стримати емоцій на урочистому банкеті, присвяченому 30-річчю падіння Берлінської стіни. Подробицями перепалки поділився The New York Times.

Як повідомляє видання, канцлер Німеччини заявила, що втомилася «збирати осколки», які залишає за собою Макрон, у відповідь на що президент Франції поскаржився на проблеми в НАТО.

 

«Я розумію ваше прагнення до руйнівної політики. Але я втомилася збирати осколки. Раз по раз мені доводиться склеювати розбиті вами чашки, щоб ми змогли сісти і разом випити чаю », – заявила Меркель.

Макрон, в свою чергу, повідомив, що не може відправитися на саміт НАТО в Лондоні і там робити вигляд, що ніяких проблем всередині альянсу не існує. Відзначається, що побоювання президента Франції викликають в першу чергу дії Туреччини і США в Сирії.

Рада дає добро: у Зеленського готують відставку Гончарука

Верховна Рада на початку жовтня схвалила програму Кабінету міністрів, забезпечивши йому таким чином імунітет на один рік. Однак в Офісі президента не задоволені роботою уряду, в зв’язку з чим посад можуть позбутися деякі міністри. Крім того, є загроза звільнення прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Уряд України, склад якого був затверджений Верховною Радою в кінці серпня, працює вже без малого три місяці. Кабмін за цей час оприлюднив плани цілого ряду реформ, які, в кінцевому підсумку, оформилися в єдиний документ, який отримав назву «Програма діяльності Кабінету міністрів». Ця програма також була схвалена парламентаріями, які, затвердивши її на початку жовтня, відповідно до вітчизняного законодавства, надали уряду на чолі з Олексієм Гончаруком імунітет на найближчий рік.

Але чи потрібна, насправді, відставка глави уряду президенту Володимиру Зеленському? Ще на етапі обговорення кандидатури Олексія Гончарука експерти оцінювали його як досить слабкого і несамостійного гравця. За словами Сергія Фурси, як не парадоксально, «слабкість Гончарука може виявитися його силою»: адже, якщо поставити на його місце більш сильного прем’єра, з ним згодом можуть виникнути проблеми.

«Можуть йти нах * й!» Сестра Сенцова зробила скандальну заяву про українську мову

Двоюрідна сестра українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан заявила, що українська мова перебуває на межі вимирання.

«Я живу в Україні і я захищаю українську мову, я його вчу і мені соромно, що за три роки я їм так і не опанувала, але український він на межі вимирання, його треба рятувати і це державна мова», – написала вона на своїй сторінці в Facebook, чим викликала хвилю обурення у користувачів.

При цьому вона почала захищати російську мову, відзначаючи, що це не він розв’язав війну на Донбасі.

«Російська мова не належить ні Путіну, ні сучасної Росії, вони можуть йти нах * й»,  – заявила Каплан.

При цьому сестра Сенцова в образливій формі описала деякі слова з української мови. Наприклад, вираз «пиріг Із Журавлине» вона прокоментувала так:

«Ну, ось що я могла подумати! Тільки те, що ці фашисти всіх снігурів вже знищили, тепер за журавлів взялися, бідна, голодна Україна ».

Зеленський пожартував «по-чорному» про українську медицину: «Не дай Бог, зламати руку або ногу»

Президент України Володимир Зеленський на власному Youtobe-каналі опублікував своє третє інтерв’ю, де звернув увагу на одне важливе питання, яке стосується пунктів швидкої допомоги. Отже, він розповів, що вже в наступному році в Україні закуплять півтисячі карет швидкої і всі старі автомобілі замінять.

«Одним із пріоритетів наступного року буде відкриття пунктів швидкої допомоги …« Швидкі »є, а пунктів допомоги немає. Знаєте, є така чорна жарт медиків: якщо ви на мосту Патона зламали, не дай Бог, руку або ногу, то треба переповзати на лівий берег, тому що саме там є пункт швидкої допомоги … », – сказав Зеленський.

За його словами, масштабне оновлення почнеться вже в цьому році. 

«Зараз ми поставили завдання, щоб МОЗ підготував велику кількість в містах та містечках пунктів швидкої допомоги. До кінця цього року ми купуємо 500 «швидких». Завдання на наступний рік – щоб не було ні «швидкої», якій понад 6 років », – підкреслив Зеленський.