Головне за день: правда про ситуацію на Донбасі і нова посада Богдана

Секретар Ради національної безпеки України Олександр Данилюк запевнив, що у президента Володимира Зеленського та його команди є чіткий план по врегулюванню конфлікту на Донбасі.

«Все, що стосується Донбасу, напрацьовано в певні кроки. Є гуманітарний план Зеленського, який в принципі реалізується », – зазначив Данилюк, пише ЗМІ .

Секретар РНБО вважає, що перемир’я діє незважаючи на провокацію з того боку, після якої загинули четверо наших бійців, адже за статистикою обстрілів «ситуація дуже сильно відрізняється» від того, що було.

Данилюк констатував, що цю провокацію не могли залишити без відповіді ні Україна, ні країни-учасниці «нормандського формату», тому команда Володимира Зеленського працює над зустріччю лідерів України, Росії, Німеччини та Франції.

 

Владимиp Зеленський дав розпорядження про нове призначення для Андрія Богдана

ПРЕЗИДЕНТ України Владимиp Зеленський призначив главу Офісу ПРЕЗИДЕНТ Андрія Богдана головою комісії державних нагород та геpальдікі. Про це йдеться в Указі глави держави:

«Указ набирає чинності з моменту опублікування – з сьогоднішнього дня, 13 сеpпня».

Відомо, що до складу комісії увійшли 14 осіб.

У середу, 14 серпня, відбудеться перше засідання в Апеляційному суді Харкьовской області у справі Олени Зайцевої та Геннадія Дронова

Воно призначене на 11 годину і обіцяє бути цікавим, повідомила журналіст Тетяна Доцяк на своїй сторінці в Фейсбук.

Обидва фігуранти ДТП, в якому загинули шестеро людей, вирішили оскаржити вироки суду першої інстанції – по 10 років кожному з позбавленням права керувати транспортними засобами три роки і виплатою моральної компенсації сім’ям постраждалих.

«Вона хоче п’ять років умовно, він – виправдувального», – нагадала автор.

Чільним суддею як і раніше буде Володимир Протасов, а ось інших суддів поміняли через відпустки. Тепер розглядати апеляції призначені Микола Савенко та Сергій Шабельніков.

Нацагентство з попередження корупції офіційно схвалив держфінансування для всіх партій, які на парламентських виборах-2019 подолали 2% бар’єр

«НАПКА прийняло рішення про надання політичним партіям державного фінансування їх статутної діяльності на підставі результатів останніх позачергових виборів народних депутатів України від 21 липня 2019 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі», – повідомили в прес-службі.

За заявою координатора напрямку запобігання політичній корупції в НАПКА Наталії Корчак, «все 11 політичних партій виконали умови для отримання коштів з державного бюджету, зокрема зобов’язання про відкриття окремого гривневого рахунку в установі банку України».

На території Києва зафіксована наймасштабніша спалах Корі за всі роки незалежності України. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Так, за шість місяців поточного року на кір захворіли п’ять тисяч і киян, з яких майже три тисячі – дорослі. Це в три рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Слід зазначити, що близько половини хворих потребували госпіталізації через важке лікування хвороби.

У 2019 роки від кору померло двоє дорослих, які не були щеплені і занадто пізно звернулися до медичних установ.

«Це не просто сумна статистика. Це реальна загроза, протистояти якій можна тільки з позицій відповідального ставлення до імунопрофілактики. Причому, мова йде про особисте, персональної відповідальності кожного. Сьогодні вже нічого, крім щеплень, не убезпечить Київ від спалахів і епідемій вакцинокерованих інфекційних хвороб », – зазначила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.