Гаманцям приготуватися: українцям готують великий удар, сховатися не вийде

Силовики розробляють новий метод стеження за українцями

Про це пише UBR

Зокрема, впровадженням нового методу контролю за українцями займається податкова інспекція, яка хоче відстежувати доходи і витрати громадян.

документ податки

Наголошується, що нововведення міститься в законопроекті (№ 1183) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб»

«Якщо перевищення буде трохи більше 40 000 грн. (10 мінімальних зарплат), і людина не зможе документально підтвердити, звідки доходи, то його очікує донарахування прибуткового податку на суму перевищення витрат над доходами в розмірі 18,5% і штрафні санкції», — заявила експерт Наталія Радченко

Даний метод контролю хочуть впровадити в противагу податкової амністії, яку, в свою чергу, хотіли провести з 1 січня 2020 року до 31 травня 2020 рр. В рамках цього процесу українцям запропонують вивести на чисту воду всі свої незадекларовані активи. Про походження грошей і майна питати не стануть, але податки всім доведеться заплатити, хоч і за зниженою ставкою. Більш того, громадян звільнять від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності.

Документ фактично і є тією самою амністія капіталів, про яку ось вже кілька місяців говорять в команді президента Володимира Зеленського. Почати кампанію з добровільного декларування планували відразу ж з моменту можливого вступу закону в силу, в період з 1 січня 2020 по 31 травня 2020 р. Стосуватися вона буде всіх без винятку активів, отриманих до 31 грудня 2019 року.

Раніше ми повідомляли про те, що слуги народу рекордно підняли штрафи. Зокрема, нардепи прийняли в цілому законопроект №1047 про збільшення штрафів за перевантажені фури в розмірі від 500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів. «За» проголосував 331 депутат.

Документ пропонує дозволити автофиксацию порушень, пов’язаних з перевищенням вагових або габаритних обмежень, а також нарахування штрафів за такі порушення.

Законопроект передбачає, що за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу накладається штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; від 10% до 20% — штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів; понад 20% — штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.