«Дуже скоро»: У Зеленського зробили гучну заяву про нові вибори

Якщо завершиться реформа децентралізації, то в Україні можуть провести дострокові місцеві вибори.

Цю інформацію розповів глава виборчого штабу партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко, в  інтерв’ю  РБК-Україна.

Андрій Богдан, голова Офісу президента, заявляв, що реформу децентралізації необхідно закінчити, і Корнієнко з ним згоден.

«Я дуже підтримую Андрія Йосиповича (Богдана, – ред.) В тій позиції, і це також позиція нашої групи в комітеті з питань державного будівництва, що потрібно завершити реформу децентралізації, а потім проводити місцеві вибори. Якщо нам вдасться завершити реформу децентралізації трохи швидше, відповідно, з завершеною реформою зволікати до термінових виборів, можливо, немає сенсу », – говорить Корнієнко.

 

В даний момент існує кілька моделей, які допоможуть закінчити реформу децентралізації, повідомляє Корнієнко. Одна з них це, в тому числі, прийняття змін до Коституції.

«Ми це зараз вивчаємо, бо там не обов’язково по всіх позиціях робити зміни в Конституції. В Конституції досить широко це все виписано і кілька моделей, які можна врегулювати законами, під це підходять », – зазначив Корнієнко.

Він також зазначає, що частина цих моделей – введення інституту префектів.

«Ми зараз дискутуємо, на якому рівні повинні бути ці префекти, скільки їх повинно бути і які повинні бути їх повноваження – контролюючи законність рішень, вони повинні зупиняти або не зупиняти їх, припиняти чи зупиняти і передавати до суду. Можливо, їх потрібно наділити ще так званими стратегічними повноваженнями, щоб вони фактично продовжували лінію президента, наприклад, могли впливати на стратегію соціально-економічного розвитку регіону, якщо ми говоримо про обласний рівень », – додав Корнієнко.