“Думаєте, американців хвилює Україна?”: Помпео різко відповів журналістці на питання про нашу країну

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майкл Помпео різко відповів американській журналістці Мері Луїз Келлі під час інтерв’ю для National Public Radio.

Як передає  УНІАН, про це в Twitter повідомила сама Келлі.

Реакція чиновника пішла за питанням журналістки про його ставлення до екс-послу США в Україні Марі Йованович і розслідування щодо можливого стеження за дипломатом. Спочатку Помпео заявив, що всіляко підтримував Йованович і захищав її. Тоді Келлі помітила кілька невдалих прикладів такої “захисту” щодо інших працівників Держдепартаменту, зокрема його старшого радника, який звільнився з відомства почасти тому, що не мав громадської підтримки з боку колег.

“Я не збираюся коментувати те, що, можливо, сказав містер Маккінлі”, – сказав Помпео.

Він заперечував можливість існування тіньової зовнішньої політики у ставленні до України.

“Політика щодо України проводилося Держдепом весь час, скільки я тут був. І наша політика була дуже ясна”, – зазначив він.

 

Після запитань про Україну американець попросив закінчити інтерв’ю. Втім, розмова з журналісткою продовжився. За словами жінки, Помпео запросив її в особисту вітальню без диктофона. Уже в кімнаті Помпео викрикував своє невдоволення питаннями про Україну. Журналістка стверджує, що він неодноразово лаявся і заявив: “Як ви думаєте, американців хвилює Україна?”.

Крім того, він попросив показати Келлі України на карті, попросивши помічників принести йому карту без написів.

“Я вказала на Україну. Він відклав карту”, – зазначила журналіста.

Після цього, за її словами, Помпео сказав, що “люди почують про це”.

Під час інтерв’ю, стенограму якого оприлюднило і радіо NPR, і Державний департамент США, держсекретар Помпео зазначив в розмові, що погоджувався на нього тільки заради питань щодо Ірану. Однак після натиску провідною, глава Держдепартаменту відповів на кілька запитань щодо України.

 

Держсекретар США Майкл Помпео виклав свою версію скандалу з журналісткою Національного громадського радіо (National Public Radio, NPR) Мері Луїзою Келлі. Про це йдеться в його коментарі, оприлюдненому  на сайті  Держдепу, повідомляє  korrespondent.net.

“Репортер NPR Мері Луїз Келлі збрехала мені двічі. По-перше, в минулому місяці, при підготовці нашого інтерв’ю, а потім ще раз вчора, погодившись провести нашу бесіду після інтерв’ю без запису. Соромно, що репортер вирішила порушити основні правила журналістики і порядності. це ще один приклад того, до чого дійшли ЗМІ в спробі нашкодити президенту США Дональда Трампа і його адміністрації. Не дивно, що американський народ не довіряє багатьом ЗМІ “, – заявив Помпео.

Він також натякнув, що журналістка Келлі не змогла вірно показати Україну на карті світу після його прохання про це.

“Варто зазначити, що Бангладеш – це НЕ Україна”, – додав Помпео.

UAINFO