Дружина екс-президента пішла з життя в Москві: перші подробиці трагедії

На 76 році життя в Москві померла вдова екс-президента Югославії Міріана Маркович

Вдова колишнього глави держави померла в російській клініці.

Соціалістична партія Сербії, заснована Мілошевичем, надіслала співчуття рідним Маркович.

Про причини смерті поки нічого не повідомляється.

Маркович прожила останні 16 років в Росії, де вона отримала політичний притулок.

У 2003 гоу вона поїхала з Сербії, влада якої звинуватили її в зловживанні службовим становищем. У 2006 році сербський суд видав міжнародний ордер на її арешт. У 2008 році влада Росії надали вдові екс-президента Югославії та її синові політичний притулок.

Нагадаємо, в березні 2006 року 64-річний Мілошевич помер у в’язниці МТКЮ, після чого розгляд в його відношенні було закрито.

У лютому 2006 року суд відмовив Мілошевичу в проханні відпустити його на лікування в Москву, незважаючи на гарантії російської сторони про повернення екс-президента до Гааги на першу вимогу трибуналу. Приводом для відмови стала доповідь звинувачення, яке стверджувало, що Мілошевич навмисно приймав ліки, що погіршували стан його здоров’я.

Гаазький трибунал по колишній Югославії почав свою роботу в 1993 році. За цей час були засуджені 90 осіб, а звинувачення були висунуті на адресу 161 людини. За час розглядів і судових процесів, що тривали більше 20 років, допитали близько п’яти тисяч чоловік.

Гаазький трибунал звинувачував Мілошевича у військових злочинах і геноциді в ході військових дій в Боснії, Хорватії і Косово в 1990-х роках.

Гаага завершила справу Югославії 22 грудня 2017 року.

Нагадаємо, в 1999 році, під час косовського конфлікту президент Югославії Слободан Мілошевич був звинувачений ООН і НАТО в порушенні Женевської конвенції, геноциді і військових злочинах,. Югославія була піддана бомбардуванню авіацією НАТО. Через півроку після «бульдозерної революції», в результаті якої Мілошевич був повалений, він був заарештований.