Історія з поверненням українських моряків продовжує набирати обертів. Поки ніяких домовленостей не було досягнуто 

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, яка відмовилася працювати в Офісі президента під керівництвом Андрія Богдана, заявила в ефірі “5 каналу” Петра Порошенка, що передача утримуваних в Росії громадян України є предметом торгу за повернення РФ в G8.

Вона також зазначила, що зараз відбувається розмова на рівні президентів. І якщо Макрон і Трамп заговорили про повернення Росії в клуб великих держав, то Путін повинен хоча б зробити спроби виконати свої обіцянки, які раніше давав щодо України. 

Але поки МЗС України не давала ніякої зворотного зв’язку щодо того, що Росія робила будь-які офіційні звернення. Це говорить про те, що Росія не збирається зараз робити жодних кроків. 

Судячи з динаміки подій навколо теми обміну – значить російська сторона надала інформацію кому-то не з МЗС. Наприклад, помічникові Зеленського Андрію Єрмаку, який зараз щільно займається і темою Донбасу, і темою врегулювання відносин з Росією в цілому, і зустрічами з американцями в особі Джуліані. 

Варто нагадати, що один представник партії “Слуга народу” ще до початку роботи Верховної Ради склав свій мандат. Центральної виборчої комісії не залишалося нічого іншого, як визнати адвоката Андрія Лисюка, який пройшов до Верховної Ради 9-го скликання за списком партії “Слуга народу”, які не отримують депутатський мандат. У ЦВК стверджують, що Лисюк особисто подав в Комісію заяву.

Сам депутат стверджує, що склав мандат, тому що знаходиться на військовій службі Київської області і вважає, що цим приносить більше користі своїй країні.

Таким чином звільнилося парламентська місце було передано Олені Хоменко, яка йшла номером 129 у виборчому списку президентської партії.