До Києва спецпотягом з Москви везуть майже тисячу українців

Міністерство закордонних справ України неодноразово попереджало українців не їздити в Росію, оскільки це дуже небезпечно.

Однак багато співгромадяни ці попередження ігнорували і вважали за краще кататися в країну-агресор.

З поширенням пандемії коронавируса в путінській Росії українці вирішили повертатися додому.

Як пише  «Українська правда» , близько 800 громадян України звернулися в посольство України в Москві з проханням повернути їх на Батьківщину.

З цією метою вже сформований спецпотяг. Замміністра закордонних справ Єгор Божок заявив, що остаточні дані по орієнтовним кількості громадян України, які бажають повернутися, уточнюються.

 

За словами Божка, цим же поїздом з Києва будуть евакуйовані в Росію громадяни цієї країни, які виявили бажання виїхати додому.

МЗС України вже погодив росіянам таку можливість, керуючись гуманітарними міркуваннями. Відзначимо, що відправитися в двох напрямках пасажири спецпотяга зможуть не безкоштовно. На сайті «Укрзалізниці» скоро буде відкрито продаж квитків.

За словами чиновника в цьому поїзді перед відправкою проведуть необхідні санітарно-епідеміологічні заходи.

Божок звернув увагу на те, що Україна досі чекає дозволу від уряду РФ на транзит по території Росії транспортних засобів з гуманітарними та медичними вантажами для боротьби з поширенням коронавірусу, які направляються з третіх країн.