Для чого в танках Т-34 були ці отвори в башті

Якщо уважно розглянути фотографії танка Т-34, то можна помітити, що у бойової машини є досить багато дивних отворів на вежі.

Про це пише worldoftanks .

Цілком очевидно, що зроблені вони не випадково і для чогось потрібні. Це дійсно так. Призначення у подібних «дірок» було виключно практичним.

Пильно подивимося на вежу радянського танка Т-34 з лицьового боку. Що ж ми там побачимо крім знаряддя? Як мінімум ще два цікавих отвори зліва і праворуч від гармати. Зроблені вони, звичайно ж, не для краси і навіть не для вентиляції.

Для того, щоб простіше було зрозуміти навіщо саме вони зроблені конструкторами, варто поглянути на вежу Т-34 зсередини.

Як вже можна було здогадатися – це бійниці, правда, призначення у них різне.

Отже, лівий отвір на лицьовій стороні вежі танка (якщо дивитися зовні) – це повноцінна стрільниця, з якої ведеться вогонь по противнику за допомогою кулемета.

Праве отвір (ліве, якщо дивитися з вежі танка) – це стрільниця для виведення телескопічного прицільного пристосування, яке використовує навідник при стрільбі.

Однак, це далеко не єдині «дірки» в башті. Якщо обійти танк праворуч або ліворуч, то на все тій же вежі можна побачити ще по одному отвору з кожної зі сторін.

Знаходяться вони прямо під вузькою щілиною. Призначення у них точно таке ж. Обидва отвори – це бійниці для ведення вогню, проте вже за допомогою пістолетів, а не кулемета.

Щілина над діркою – це оглядовий отвір, яке використовується екіпажем для отримання візуальної інформації.

До речі, праве і ліве отвір більшу частину часу були закриті за допомогою металевої пробки на ланцюжку. Для того, щоб пробку не можна було витягти перебуваючи зовні, всередині вона фіксувати утримує болтом.