«День перетвориться в ніч»: вулкан викинув величезний стовп попелу, кадри апокаліпсису

Камчатський вулкан Шивелуч викинув стовп попелу, висота якого виявилася майже в три рази більше його власної 

За інформацією російських ЗМІ, вдень 2 жовтня на вулкані зафіксували попільний викид. Висота викиду попелу склала до 9000 метрів.

Населені пункти в Камчатському краї не засинає, проте не виключається ймовірність випадання невеликої кількості попелу в Усть-Камчатському муніципальному районі. Як відомо, після такого викиду, навіть сонячним променям важко пробитися крізь цей попіл і день може перетвориться в ніч.

Відзначається, що міжнародні траси руху повітряних суден в районі вулкана не проходять, туристичних груп поблизу немає. Шивелуч присвоєно «помаранчевий» код авіаційної небезпеки.

Вулкан Шивелуч – найпівнічніший з діючих вулканів Камчатки. Розташований в 45 кілометрах від селища Ключі Усть-Камчатського району. Його висота – 3283 метри, вік – 60-70 тисяч років. Давня назва – Суеліч, що на мові корінних жителів означало «кращих гора». Є одним з найактивніших вулканів півострова.

Раніше вчені визначили, що стане з Землею після того, як відбудеться виверження вулкана Йеллоустоун.

Так, було встановлено, що в разі виверження вулкана Йеллоустоун величезна площа Північної Америки виявиться в вогняному океані. Що стосується річок, то вода в них зміниться лавою.

Так, окремі групи дослідників вважають, що мінімум 30% території США і Канади зникнуть з поверхні Землі після виверження. Ті території, які зможуть вижити – засипле попелом товщиною приблизно в метр. За фактом, ці місця все одно виявляться незаселеними і непридатними для життя.

На всій планеті повітря стане насичений кубокілометрів попелу. При цьому він стане великою перешкодою для сонячних променів. Вони більше не зможуть пробиватися на Землю. У зв’язку з цим всюди настане фактично зима, похолодає до 20 градусів максимум. В результаті цього на півночі країни утворюються величезні льодовики. Вони значно погіршать кліматичні картину на планеті. А ось ряд Азіатських країн очікує голод, багато народів просто помруть від недостачі їжі.

Раніше повідомлялося, що на популярному італійському курорті в Тірренському морі на північ від Сицилії відбулося виверження небезпечного вулкана Стромболі. Як повідомляють очевидці, що спочатку стався потужний вибух. Уже після з кратера почав бити «фонтан» попелу, піску і вогню. Вчені зареєстрували також «вибух високої інтенсивності», який викликав деякі сейсмічні явища.

Інформації про постраждалих і руйнування поки не надходило