Брифінг Зеленського щодо формули Штайнмаєра: повне відео

1 жовтня президент України Володимир Зеленський дав короткий брифінг стосовно формули Штайнмаєра та переговорів Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу у Мінську.  Джерело

Першими про підписання формули Штайнмаєра Україною повідомили російські ЗМІ. Після цього Офіс українського президента анонсував брифінг Зеленського.

Основні тези, які озвучив Зеленський:

1. Україна погодила текст формули Штайнмаєра:

Ми відповіли на лист пана Сайдіка, що погоджуємо текст формули Штайнмаєра. Вона повинна бути імпліментована в новий закон про особливий статус (Донбасу), якого ще немає.

2. Парламент підготує новий закон про особливий статус Донбасу. Новий закон міститиме положення формули Штайнмаєра:

У цьому новому законі не буде перейдено жодної червоної лінії. Саме тому немає і ніколи не буде ніякої капітуляції.

Брифінг Зеленського щодо переговорів у Мінську і формули Штайнмаєра: дивіться відео

Що передбачає формула Штайнмаєра?

Оскільки Мінські угоди щодо врегулювання ситуації на Донбасі не виконувалися, у 2016 році тодішній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на зустрічі голів МЗС “нормандської четвірки” (України, Німеччини, Франції та Росії) висунув свою формулу щодо миру на Донбасі.

Коротко формула зводиться до проведення виборів на окупованих територіях згідно з українським законодавством та під наглядом Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Після проведення виборів – якщо ОБСЄ їх визнає вільними – Україна надає особливий режим місцевого самоврядування територіям Донбасу, які на сьогодні є окупованими. І Київ отримує контроль над кордоном. Варто зауважити, що при багатьох згадках у ЗМІ про формулу Штайнмаєра український контроль над кордоном часто не згадують.

Текст формули Штайнмаєра, який раніше опублікував експредставник України в ТКГ Роман Безсмертний: