Ажіотаж і великі черги: щоб перейти з України до Польщі, з’явилися «веселі» подробиці

В умовах Коронавірусного карантину на кордоні з Польщею відкрито один єдиний піший перехід «Шегині-Медика» на Львівщині. І це викликало шалений ажіотаж серед українців – черги просто кілометрові.

Ажіотаж і якась паніка пов’язана з тим, що більшість українців зі звичайних пунктів пропуску перебіжками перемістилися на «піший», пише  «Країна» . Так як на таких пунктах пропуску, як «Рава-Руська», «Краковець» та «Ягодин» нелегальні перевізники вимагають від українців від 50 до 100 доларів за мінімальну відстань при перетині кордону – 300 метрів.

Примітно, що «Шегині» з 16 травня в Україні пройшли майже три тисячі чоловік, а в Польщу і того більше – кілька тисяч чоловік. А до цього дня піший пункт пропуску був закритий.

 

Люди, які стояли в черзі для того, щоб перейти з України до Польщі розповіли «веселі» подробиці.

«Дуже багато людей на україно-польському кордоні, близько 300 осіб. Деякі без масок, або приспущені. Більшість без рукавичок. Ми з дружиною стояли шість годин, з 7 ранку майже до першої години дня. Поляки дуже повільно пропускають, запускають на перевірку по 2 людини. Задають багато питань, куди їдеш, навіщо, де будеш проходити карантин. Повністю доглядають багаж. Вони заносять це в базу. Швидкість просування черги – два метри на годину. Багатьох загортають. Якщо знаходять заборонені речі (алкоголь, сигарети, ліки), відправляють назад. При мені завернули жінку по шопінгової візі (такі видають жителям західних регіонів). Одна жінка не змогла проїхати до сина по гостьовій візі. Ми з дружиною проїхали по Воєвудський візі. Правда, чекали її з 18 березня. Прислали тільки 9 травня », – розповів Віталій Вогняний з Білої Церкви, який поїхав до Польщі на роботу.

Умов для довгого «стояння» на пішому переході немає.

Як складуться справи при переході україно-польського кордону при черговому ослабленні Коронавірусние карантину – поки невідомо. Відомо тільки одне, що нелегальні перевізники завжди «прийдуть на допомогу» українцям, але тільки за «кругленьку» суму.

Залишити відповідь