АРХІВНЕ ВІДЕО.Неначе українцям говорив. Слова Рональда Рейгана 1964 року вразили мережі

«Час боротися» (З промови Рональда Рейгана, 1964).Давайте говорити відверто.

Ніхто не сперечається про правильність вибору між миром та війною; однак існує єдиний спосіб отримати гарантований мир — і ви можете отримати його миттєво — це капітуляція.

Безумовно, обираючи будь який інший результат ви йдете на ризик, але кожен урок історії говорить нам, що, йдучи на умиротворення, ви ризикуєте ще більше, і це та загроза, яку наші ліберальні друзі з добрими намірами відмовляються усвідомлювати — їхня політика компромісу є політикою умиротворення, яка не дає можливості здійснювати вибір між миром та війною, а лишень — між боротьбою і капітуляцією.
Якщо продовжувати йти на компроміс, продовжувати здавати позиції і відступати, врешті-решт, доведеться відповідати на останню вимогу — ультиматум. І що тоді?
Коли Микита Хрущов говорить радянському народові, що знає якою буде наша відповідь — він має на увазі, що ми відступаємо під тиском Холодної Війни; що, коли прийде день ультиматуму, він знає, що ми здамося добровільно, тому, що на той час ми будемо ослаблені духовно, морально і економічно.
Він вірить в це, оскільки чує голоси з нашого боку — голоси, які благають про «мир за будь яку ціну», або голоси, які стверджують, що «краще бути червоним, ніж мертвим», або, як сказав один коментатор – «я ліпше буду жити на колінах, ніж помру стоячи».
Саме на цьому етапі, війна стає неминучою, тому, що ці голоси не говорять за нас усіх. Ви і я не віримо в те, що життя — настільки цінне і світ настільки солодкий, щоб їх купувати ціною рабських ланцюгів. Якщо в житті немає нічого такого, заради чого варто померти — давайте запитаємо себе: де ж витоки нашого нинішнього протистояння? Невже вони — лише в конфлікті з сьогоднішнім ворогом?
Можливо, Мойсей мав сказати синам Ізраїлю, щоб вони залишилися в рабстві у фараонів? Можливо, Христос мав відмовитися нести свій хрест? Можливо, патріоти біля Конкордського мосту (мосту Згоди) мали скласти свою зброю і відмовитися зробити постріл, який «прогримів на весь світ»?
Ті, хто пожертвував своїм життям тоді – не були дурнями. І ті, хто віддав свої життя, зупиняючи навалу нацистів, зробили це не даремно. В чому ж, в такому разі, пролягає шлях до миру? Ви знаєте, насправді, це — зовсім не складне запитання.
Ви і я наважуємося сказати нашим ворогам: «Є така ціна, яку ми вам не станемо платити». «Є межа, яку ми вам не дозволимо перетнути».