Арахамія: Чому найкраща земля належить ментам, прокурорам, СБУшникам, губернаторам?

За словами голови парламентської фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, керівники ОДА та представники СБУ, прокуратури й поліції безкоштовно отримують землю “через свої схеми”.

В українських містах найкраща земля належить правоохоронцям і керівникам обласних державних адміністрацій. Про це 7 лютого в ефірі телеканала “Україна” заявив народний депутат, голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія.

Про це він сказав під час обговорення земельної реформи, звертаючись, зокрема, до лідерки партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко.

“Чому, коли ви приїжджаєте в будь-яке місто – ось тут із різних міст люди – найкраща земля належить ментам, прокурорам, СБУшникам, губернаторам? А чому? Поясніть мені. Це що, ринок землі? Вони на шару, вони абсолютно безкоштовно виділяють через свої схеми”, – зазначив Арахамія.

Із 2002 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року.

У вересні 2019 року президент України доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав у Раду проєкт закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент ухвалив альтернативний законопроєкт №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” авторства депутатів від “Слуги народу”. Документ не підтримали парламентські фракції “Батьківщина”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Голос”, а також депутатська група “За майбутнє”.

До другого читання до законопроєкту подали 4018 поправок. Нардепи пропонують дозволити продаж землі іноземцям тільки після референдуму, встановити ліміт концентрації не більше ніж 10 тис. га в одні руки (окрім банків і кредитних установ), дозволити тільки безготівковий розрахунок під час придбання землі тощо.

Проєкт закону передбачає, що ринок землі запрацює з 1 жовтня 2020 року.

Згідно з опитуванням, яке Київський міжнародний інститут соціології проводив наприкінці листопада 2019 року, введення ринку землі підтримують 22% українців, проти – 59%.

6 лютого Верховна Рада почала у другому читанні розглядати законопроєкт про ринок землі.