А знаєте чому Зеленський хоче інавгурацію саме 19 травня? А я Вам скажу, тому, що..

Пропозиція новообраного президента України Володимира Зеленського призначити інавгурацію на 19 травня означає, що він хоче дострокових парламентських виборів. Таку думку віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко висловив 4 травня у Twitter.

“Інавгурація 19 травня означає, що Зеленський хоче дострокових виборів. Навіть якщо і так, усе одно доведеться в інавгураційній промові говорити про стратегію: про НАТО, деколонізацію і головне – так російська агресія або “громадянський конфлікт”? Уникнути відповідей уже не вдасться”, – написав він.

4 травня перед зустріччю з главами фракцій Верховної Ради Зеленський повідомив, що має намір запропонувати проголосувати за проведення інавгурації 19 травня.

21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента. Зеленський набрав 73,22% голосів, чинний президент Петро Порошенко здобув 24,45% голосів.

Інавгурація нового президента має відбутися протягом 30 днів після офіційного оприлюднення результатів виборів – не пізніше ніж 3 червня. Дату має визначити Верховна Рада.

3 травня перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що Рада призначить дату інавгурації Зеленського 14–17 травня.

У Раді зареєстрували проект постанови з пропозицією провести інавгурацію Зеленського 19 травня.

Чергові вибори до Верховної Ради мають відбутися 27 жовтня 2019 року. За законом, розпуск парламенту менш ніж за шість місяців до чергових виборів неможливий.
Джерело