А За Таке Хіба Комусь Не Треба Сісти? Україна Має Виплатити 100 Мільярдів (!) Доларів (!). Додатково…!

А за таке хіба комусь не треба сісти?

Пригадуєте, як у 2015р. Порошенко, Яценюк, Яресько і Гонтарєва радісно нам з Вами повідомили: «Ура! Мы потерпели очередную победу!» З приводу, на їхній погляд, надзвичайно успішної реструктуризації частини зовнішніх боргів. Напевно пам’ятаєте.

Коли я прочитав текст угоди, тоді ж одразу сказав — це злочин і здача інтересів України. Чому?

Тому що, по-перше, виплату боргів нам відтермінували лише на період президентства Порошенка — а далі хоч трава не рости? По-друге, тому що при зростанні економіки України темпами 7-10% (а менше зростати ми не маємо права, з такої низької бази, бо держава знелюдніє і зникне з карти) угода передбачає виплати кредиторам, багатократно (!) більші від суми їхнього кредиту. Наскільки більші? За різними сценаріями, це може бути 70 і навіть 100 мільярдів (!) доларів (!). Додатково до суми кредиту!

Класна угода? Для кредиторів — супер, такої угоди ніколи і ніде ще не було! В усьому світі! А для України? Для України — це катастрофа! Чим більше ми зростаємо — тим більше сплачуємо кредиторам. Це демотиватор і шлагбаум/блок для економічного зростання нашої країни.

Хтось за таке має сісти, як Ви вважаєте? Я вважаю — має! Де зараз Яресько? Виїхала закордон і «реформує» ще одну країну, Коста-Ріку? Де зараз Гонтарєва? Теж виїхала закордон. Яценюк з Порошенком поки тут.

Як написано в статті ДТ, при укладанні цієї угоди було порушено і Конституцію України. Тож є і формально-юридичні підстави висувати підозри.

Вперед?!

Анатолій Гриценко